Asmuo gali augti, tapti stipresnis, išmintesnis, susidoroti su savo problemomis ir įveikti savo trūkumus. Niekas negali to padaryti už mus. Šiuo atžvilgiu psichologo konsultacija yra paradoksali. Kaip dalis konsultacijų, psichologas neduoda patarimų, nėra pašarų tabletes, negydo... Tai yra esminis skirtumas tarp konsultacinės psichologo ir darbo kaip gydytojo. Gydytojas gydo ligą. Psichologas padeda klientui pakeisti save.

Kaip tai įmanoma? Konsultacijos psichologas Klaipėda yra laboratorijoje natūra, kai tam tikrų procedūrų ir pratybų asmuo eksperimentus su savo psichika, ieško savo atsakymus į kankina klausimus, ir psichologas veikia kaip "treneris" natūra ir proceso organizatorius.

Procedūros ir pratimai, naudojami psichologo konsultacija gali būti labai skirtingi. Jie priklauso nuo mokyklos, kurioje psichologas buvo iškeltas ir darbai-psichoanalizė, Gestalt psichologija, psychodrama, NLP, ir tt. Tačiau, nepriklausomai nuo viso to, profesinės konsultacijos psichologas turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus, universalus visiems psichologai konsultantai ir visų mokyklų psichologinės konsultacijos ir psichoterapija. Šios taisyklės užtikrina psichologinį kliento saugumą.

  1. Konsultantas psichologas privalo išlaikyti konfidencialumą. Nėra giminių, draugų, žurnalistų, niekas negali gauti informacijos, kad konsultantas gauna darbo metu. Kita vertus, psichologinis konsultavimas nėra sekta. Klientas turi teisę papasakoti apie tai, kas vyksta su juo per konsultacijas visiems. Jis turi šią informaciją.
  2. Konsultantas gauna pinigus už savo darbą. Šiuo atveju kliento už konsultaciją sumokėtos lėšos turi dvi partijas. Viena vertus, psichologas gyvena dėl šių pinigų ir yra infrastruktūra, kuri užtikrina jo veiklą. Kita vertus, pinigai yra simbolis, kad klientas sumokėjo už pagalbą ir nebėra skolingi konsultantas nieko. Konsultantas neturi teisės naudotis kitu klientu nei gauti iš jo pinigų. Jis neturi teisės suvilioti jo (įskaitant, draudžiant lytinius ryšius), prašyti profesionalių patarimų, rekomendacijų (pavyzdžiui, kur investuoti pinigus, jei klientas yra finansinis darbuotojas, ir t.t.)
  3. Užduotis, kad klientas išsprendžia psichologinės konsultacijos gali būti pateikti tik kliento. Kiekvienas žmogus turi savo tikslus ir vertybes gyvenime, ir nėra "objektyviai teisingas" tikslus. Mokslas psichologija nežino, kaip ir kodėl asmuo turėtų gyventi. Psichologinis konsultavimas padeda klientui pasiekti savo tikslus, bet ne diktuoti asmeniui, kuris iš jų yra teisingi. Konsultantas nėra guru, o ne mokytojas, o ne kunigas.

Beveik neįmanoma išvardinti visų problemų, su kuriomis psichologas konsultuojasi. Tai yra atsikratyti tokių psichinių negalavimų, kaip fobija, depresija, manija, narkomanija. Tai įveikti įvairaus amžiaus krizes, spręsti šeimos konfliktus, priėmimo, plėtoti stiprios valios savybes, plėtoti gebėjimą patirti stiprių emocijų. Psichologinės konsultacijos tema gali būti ūminis sielvartą apgyvendinimas, gebėjimas kurti emocinius santykius plėtros ir net "kaip rasti partnerį sukurti šeimą".

Nuo ko priklauso psichologo konsultacijų veiksmingumas? Žinoma, nuo konsultanto profesionalumo, jo meistriškumą profesinių technologijų ir įgūdžių. Bet svarbiausia yra kliento noras sunkiai dirbti, kad išspręstų savo problemas. Psichologo konsultacijų sėkmę pirmiausia lemia tai, kiek klientas iš tikrųjų ėmėsi atsakomybės už savo tikslų siekimą.