دوربین خودرو چیست؟

دوربین خودرو چیست سوالی که ممکن است بیشتر صاحبان خودرو به دنبال پاسخ آن باشند. به علت وقایعی که برای اتومبیل افراد و یا اطرافیانشان رخ داده است به آنها پیشنهاد نصب دوربین خودرو داده شده است. در این مطلب سعی کنید شما را با دوربین مداربسته خودرو آشنا کنیم تا در صورت نیاز با نگاه کردن به خرید دوربین ماشین نمائید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دوربین خودرو چیست
کاربرد دوربین مداربسته ماشین
دوربین مداربسته اتومبیل
نمایشگر دوربین های خودرو
منبع تغذیه دوربین ماشین
پارکینگ مد در دوربین خودرو چیست
انواع دوربین مداربسته ماشین

1. دوربین خودرو چیست

دوربین خودرو یا Dash cam دوربین مداربسته ای که در ابعاد کوچک طراحی شده است و کاربردهای موجود در ماشین دارد. مهم‌ترین آنها تصویربرداری از جلو، عقب و داخل کابین ماشین است. این دوربینها همه وقایع داخل و اطراف ماشین را ضبط می کند. در مقایسه با مدل‌های این دوربین می‌توانید تصاویر را به صورت آنلاین بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنید و از سلامت خودرو و وقایع اطراف آن مطلع شوید.
2. کاربرد دوربین مداربسته ماشین

با تعریفی که از این دوربین در بالا گفته شده به راحتی می توانید استفاده کنید از دوربین های خودرو چیست. خودرو نیز بخشی از افراد و حفظ آن از دست سارقین یک موضوع مهم برای صاحبان آن می شود. همچنین آگاهی از آسیب دیدن اتومبیل و یا برخورد با سایر خودروها با آن در صورت پارک بودن اتومبیل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. مخصوصا اتومبیل های گران قیمت که برای فرار از پرداخت هزینه های آن پس از برخورد با اتومبیل های سریعا محل را ترک می کنند. دوربین ماشین یک ابزار یاری رسان به مالکین خودروست تا در صورت تصادف و یا آسیب دیدن خودرو از روش آن مشخص می شوند. به این ترتیب می‌توان موضوع را به صورت مستند بررسی کرد.
ثبت وقایع سفر و جاده

دوربین های ماشین می در سفرها از رویدادها، مکان ها و لحظه های خوب سفر تصویربرداری کنند. بنابراین کاربرد دیگر دوربین خودرو را می توان ثبت لحظات سفر و تصاویر جاده عنوان کرد.
دوربین کنترل سرعت جاده

برای آشنایی با نحوه کار دوربین های کنترل سرعت پلیس و نحوه ثبت سرعت توسط این مقاله دوربین دوربین کنترل سرعت پلیس چگونه کار می کند را مطالعه کنید.
دوربین دنده عقب

در بیشتر مدل‌های دوربین خودرو، لنز کوچکی وجود دارد که می‌توان آن را به عنوان دوربین عقب استفاده کرد. نحوه کار به این ترتیب است که دوربین باید روی سپر عقب خودرو نصب شود. دوربین برق نیز از چراغ دنده عقب خودرو تامین می شود.در نتیجه هر زمان که می دهد خودرو به حالت می دهد دوربین را به صورت خودکار روشن می کند قیمت دوربین همراه و شروع به تصویربرداری خواهد کرد. تصاویر عقب بر روی نمایشگر اتومبیل، برای اتومبیلرانی به نمایش در می آید. عکس از طریق تصاویر دریافت شده می تواند بر منطقه عقب خودرو اشرف داشته باشد.

پارک کردن اتومبیل برای مسافران مبتدی و حتی افراد حساس و دقیق می تواند مانع از ایجاد چالش برانگیز باشد. با استفاده از دوربین های مداربسته خودرو،دوربین همراه کوچک تصویری از فضای پشت اتومبیل در اختیار راننده قرار می گیرد. در نتیجه محدوده پارک برای ماشین کاملا مشخص می شود. دوربین عقب خودرو مانند یک هدایت گر است که با استفاده از آن می توانید پارک اصولی داشته باشید و از آسیب ها و موارد احتمالی ماشین، هنگام جلوگیری از پارک استفاده کنید.
دوربین خودرو چست
3. ویژگی دوربین مداربسته اتومبیل

دوربین مداربسته خودرو دارای چند لنز است و قابل نصب بر روی هر قسمت خودرو را دارد. دوربین خودرو بیشتر وسایط نقیله عمومی از جمله سرویس مدارس و دانشگاه ها و اتوبوس های شهری و بین شهری مورد استفاده قرار می گیرد.دوربین همراه اکثر دوربین های مداربسته ماشین دارای میکروفن نیز هستند.
مجهز به GPS:

مزیت GPS در دوربین خودرو چیست؟ نشان دادن موقعیت دقیق خودرو در این فیلم امکان پذیر است که در صورت خودکار بودن دوربین ماشین به GPS میسر است. همچنین مسیری که طی شده است و سرعت خودرو را نیز نشان می دهد. GPS قابلیتی است که برای دوربین ماشین، اما مفید است.
دارای سنسور ضد لرزش:

لرزش و تکان محل نصب دوربین روی کیفیت تصویر دوربین تاثیر گذار است. خودرو در حال حرکت نیز دچار لرزش می شود. با استفاده از این دوربین با قابلیت تنظیم می‌شودفروش دوربین همراه که با لرزش خودرو روی ضبط تصاویر بیشتر نگذارد. دوربین ماشین در زمان حرکت خودرو یا توقف آن تصویری با کیفیت یکسان ارائه می دهد.
وای فای قابل اعتماد:

کاربرد وای فای در دوربین خودرو چیست؟ قابلیت Wi-Fi امکان انتقال تصاویر به صورت بی‌سیم از دوربین خودرو را به تبلت و تلفن همراه فراهم می‌کند. این قابلیت نیز برای دوربین خودرو نیست ولی مفید است. برخی از دوربین های خودرو یا dash cam ها به صورت سیم کارت خور هستند.
حافظه دوربین ماشین:

دوربین مداربسته خودرو در مدل‌های مختلف از 32 تا 64 حافظه حافظه را پشتیبانی می‌کنند. همچنین مدل هایی وجود دارند که پس از پر شدن حافظه، تصاویر جدید را روی تصاویر ذخیره می کنند. حتی در مورد مدل ها امکان ذخیره تصاویر به صورت مستقیم روی تلفن همراه نیز می باشد.
4. نمایشگر دوربین های خودرو

اکثر دوربین های ماشین دارای یک نمایشگر هستند که در جلوی ماشین نصب می شوند. تصاویر دوربین های ماشین را از طریق نمایشگر مشاهده می کنید.دوربین همراه ارزان قیمت جدا از نمایشگر دوربین مداربسته ماشین می‌توان از نمایشگر دیگری نیز استفاده کرد. نمایشگر را می توان به دستگاه پخش ماشین متصل کرد.
5. منبع تغذیه دوربین ماشین

دوربین های خودرو دارای یک باتری هستند. دوربین مخفی برای منز این امکان را می‌دهد که دوربین را به صورت مداوم روشن کند و تصاویر را ضبط کند. در سفرها و زمان های طولانی به تنهایی جوابگو نیست. به همین دلیل ممکن است در دوربین های ماشین در نظر گرفته شده است که از برق ماشین نیز تغذیه می شود. هنگا