اگر سال جاری در یک تور مجلل به اسپانیا سفر می کنید، این مردی است که نخست باید با او صحبت کنید. جرمی کریسون، مدیر تور اقامتی A&K، بیش از 25 سال تجربه سفر در اروپا دارد که تعدادی از آنها در بارسلونا پایتخت کاتالونیا گذرانده است. جرمی با ما به گفتمان نشانیدن لغایت لیست کوتاه خود را در شهر دیدنی اسپانیا به اشتراک بگذارد.

تور بارسلون اسپانیا

اروپا اسپانیا بارسلونا ساگرادا فامیلیا 1

چه چیزی بارسلونا را اینقدر منحصر به فرد می کند؟

این شهر در مدیترانه واقع شده است و به انگیزه معماری مدرنیستی که از آنتونی گائودی الهام گرفته شده و در ساختمان های منحصر به فردی همانند کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا منعکس شده است، سرشناس است. با این حال، تاریخچه آن به رومیان برمی گردد، بنابراین معماری شگفت انگیز و متنوعی هستی دارد که 2000 سنه را در بر می گیرد.

اروپا اسپانیا بارسلونا پالائو موزیکا کاتالانا 2

کدام معماری بارسلونا را مثال می دانید؟

بیشتر بازدیدکنندگان به سمت نمادهایی مشابه Sagrada Familia، Parc Güell، La Pedrera و Casa Battló می روند. با این حال، گرد دیگر از دیدنی‌های معماری، Palau de la Música Catalana است که احد از بهترین مکان‌های کنسرت در جهان است. فضای درونی تماشایی است.

اروپا اسپانیا بارسلونا محله گوتیک 3

محله بارسلونا مورد علاقه شما چیست و چرا؟

از قدم زدن در پیچ و خم خیابان های باریک، پرپیچ و خم و عابر پیاده در محله گوتیک لذت می برم. می‌توانید بوتیک‌های ویژه‌ای را کاوش کنید که حائز گنجه پشتی از جدیدترین مدها هستند، و می‌توانید شیرینی‌ها و کوکی‌هایی را پیدا کنید که - حتی امروز - به پروانه راهبه‌ها درست می‌شوند.

اروپا اسپانیا بارسلون تاپاس بار 4

از تجربه غذاخوری مورد علاقه خویش در شهر برای ما بگویید.

هیچ چیز بهتر از نشستن پشت میز یک بار تاپاس و تماشای هجوم فعالیت های اطرافتان نیست. باره علاقه من سیوداد کوندال است، درست در شمال میدان کاتالونیا. من هشت پا به سخیف گالیسیایی (pulpo Gallego) را گرفتن می کنم، که در فر پخته می شود، با پاپریکا پاشیده می شود و روی یک تخته چوبی با سیب زمینی و pimientos de Padrón سرو می شود، فلفل سبز حقیر که در روغن زیتون سرخ شده و با نمک سرو می شود. گفته می‌شود که از هر 10 نفر، یک نفر داغ است، بنابراین عنصری از "رولت اسپانیایی" در بازی وجود دارد.