کالیبره باتری گوشی سامسونگ

گاهی اوقات گوشی همراه خاموش شدن ناگهانی گوشی و یا هنگ می کند و در بعضی اوقات نیز تنطیمات تاریخ و زمان آن بهم می ریزد از این رو اگر این اتفاقات به صورت مکرر رخ داد یکی از دلایل آن می تواند خراب شدن باتری باشد. همچنین خالی شدن باتری سریع تر از معمول و یا داغ شدن بیش از حد گوشی و نشان دادن علامت تعجب روی باتری، کار نکردن حالت شارژر سریع، خاموش شدن ناگهانی گوشی در حالی که شارژ باتری بین ۱۵ تا ۲۵ درصد است و پرش درصد باتری موبایل سامسونگ دیگر علایم های... show more

گاهی اوقات گوشی همراه خاموش شدن ناگهانی گوشی و یا هنگ می کند و در بعضی اوقات نیز تنطیمات تاریخ و زمان آن بهم می ریزد از این رو اگر این اتفاقات به صورت مکرر رخ داد یکی از دلایل آن می تواند خراب شدن باتری باشد. همچنین خالی شدن باتری سریع تر از معمول و یا داغ شدن بیش از حد گوشی و نشان دادن علامت تعجب روی باتری، کار نکردن حالت شارژر سریع، خاموش شدن ناگهانی گوشی در حالی که شارژ باتری بین ۱۵ تا ۲۵ درصد است و پرش درصد باتری موبایل سامسونگ دیگر علایم های خرابی باتری سامسونگ می باشد که باید رفع شود.

لازم است قبل از مراجعه به مراکز تعمیرات موبایل و عوض کردن باتری خود ابتدا نکاتی را مورد توجه خود قرار دهید تا مطمعن شوید مشکل پیش آمده از باتری می باشد یا خیر؟! برای کسب اطللاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ابتدا آداپتور و سیم شارژر خود را چک کنید و مطمعن شوید که سالم است و مشکلی در آن وجود ندارد

کانکتور شارژر را چک کنید زیرا برخی اوقات نفوذ گرد و غبار روی کانتور ها باعث بروز مشکلاتی در شارژ موبایل شود.

پین های کانکتور را چک کنید و مطمعن شوید کاملا محکم باشند و خراب و شل نشده باشند

و مطمعن شوید که سیستم عامل گوشی به روز باشد

کالیبره کردن باتری چیست؟

امروزه در اکثر تبلت ها و گوشی های موبایل از باتری های لیتیون یونی استفاده شده است. هرچقدر که از عمر باتری شما میگذرد، از توان نگهداری شارژ باتری نیز کاسته می شود. هرچند، گوشی شما این موضوع را نشان نمیدهد. هنگامی که بین مقدار باتری واقعی شما و میزانی که نرم افزار گوشی نشان میدهد اختلاف وجود داشته باشد، نتایج گیج کننده ای را مشاهده خواهید کرد. باتری ها دارای ظرفیت مشخص هستند که ممکن است بارها شارژ و دشارژ شوند و بهتر است که اقدام به کالیبره باتری گوشی سامسونگ کنید.

مثلا باتری ۲۵۰۰ میلی آمپری را در نظر بگیرید که ممکن است بعد از ۲۰۰ مرتبه شارژ ۱۰۰ میلی آمپر از ظرفیت خود را از دست بدهد که متاسفانه این مسئله قابل حل کردن نیست و بهتر است اصلا نگران این مسئله هم نباشید چون افت ظرفیت ایجاد شده بسیار نامحسوس خواهد بود.

دلیل خالی شدن یکباره باتری موبایل چیست؟

دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگخالی شدن یکباره شارژ و یا زود خالی شدن شارژ باتری می تواند چند دلیل مختلف داشته باشد که به آنها می پردازیم:

کالیبره نبودن باتری موبایل:

علت خالی شدن سریع باتری گوشی هنگامی که شما از موبایل و یا تبلت خود استفاده می کنید پردازنده دستگاه اطلاعات مهمی را از سلامت باتری دریافت می کند . میزان شارژ فعلی باتری ، دمای باتری ، آخرین سیکل های شارژ کامل باتری از جمله این اطلاعات می باشند. سی پی یو با استفاده از این اطلاعات مدیریت شارژ باتری را انجام می دهد .همچنین وضعیت سلامت باتری توسط اطلاعات دریافت شده از این واحد سنجیده می شود.

گاهی اوقات بدلایل مختلف پردازنده اطلاعات نادرستی را از باتری دریافت می کند و به همین دلیل نمی تواند کارایی درست باتری را فراهم کند در این حالت باتری دستگاه سالم بوده اما دستگاه نمی تواند بدرستی از تمام توانایی باتری استفاده کند و نیاز به کالیبره باتری وجود دارد. در طی کالیبره شدن باتری موبایل یا تبلت دستگاه اطلاعات قبلی که از باتری دریافت کرده بود را با اطلاعات جدید و صحیح که دریافت می کند جایگزین می نماید. خبر خوب این است که بسیاری از موبایل ها و تبلت های امروزی با تکنولوژی های پیشرفته قابلیت کالیبره نمودن باتری را بخودی خود دارند.

یک روش برای انجام کالیبراسیون باتری خالی کردن شارژ باتری موبایل تا نزدیک صفر درصد و شارژ مجدد آن می باشد و تکرار این مرحله تا چند بار باعث می شود تا دستگاه اطلاعات مورد نیاز از باتری را بدرستی دریافت نماید. برای اینکار پیشنهاد می کنیم ابتدا از موبایل خود بطور معمول استفاده کنید تا باتری آن کاملا تخلیه شود و دستگاه خاموش شود وقتی میزان شارژ باتری به این مرحله رسید دستگاه را در حالت خاموش به یک شارژر استاندارد متصل و اجازه بدهید تا کاملا شارژ شود این عمل را تا زمانی که با روشن کردن موبایل و تبلت درصد شارژ به صد در صد رسید تکرار نمایید. با چند بار تکرار این مرحله باتری دستگاه شما اصطلاحا کالیبره می شود .

کد کالیبره باتری سامسونگ چیست؟

*#0228#

در گوشی های اندرویدی سامسونگ یک راه میانبر برای کالیبره کردن باتری دستگاه وجود دارد . توصیه می شود این کار را با دقت کافی و فقط زمانی که باتری دستگاه شما بدرستی کار نمی کند انجام دهید و از تکرار بی دلیل آن خودداری نمایید . در واقع کاری که این کد دستوری انجام می دهد این است که دستگاه اطلاعات دریافتی قبلی از باتری دستگاه را حذف و شروع به جمع اوری اطلاعات جدید از باتری و نحوه شارژ و دشارژ شدن آن می نماید .

کالیبره کردن باتری موبایل سامکسونگ با استفاده از کد دستوری *#0228# ( کد ستاره مربع صفر -دو - دو هشت -مربع) با شماره گیری این کد یک منو باز می شود و اطلاعاتی در مورد میزان ظرفیت و درصد حال حاضر دستگاه می دهد با مقایسه مقادیر فوق با وضعیت گوشی می توانید به سلامت دستگاه خود پی ببرید. در انتها با فشردن کلید QUICK START در پایین صفحه عملیات برای دریافت اطلاعات جدید از باتری آغاز می شود . بهتر است در هنگام استفاده از این کد،باتری موبایل شما کامل پر باشد . در صورتی که ایراد باتری گوشی شما مربوط به کالیبره نبودن باتری باشد پس از استفاده از این کد و چندبار شارژ و دشارژ شدن دستگاه عملکرد باتری گوشی شما به طرز محسوسی بهبود پیدا می کند.

حال اگر موارد بالا را تست کردید و باز هم گوشی شما همچنان با مشکل روبه رو شد برای تعمیر آن به مراکز معتبر تعمیرات موبایل سامسونگ مراجعه کنید.

https://www.parsertebatco.com/post/247