دوربین مداربسته سیمکارت خور چیست؟

دوربین مداربسته سیم کارت خور چیست؟ نحوه عملکرد دوربین مداربسته تحت شبکه سیم کارت خور چگونه است؟دوربین سیم کارت خور برنامه به خاطر اهمیت افزایش امنیت و نظارت بر محیط اطراف استفاده از دوربین مداربسته افزایش یافته است. قابلیت انتقال تصاویر از ویژگی‌های مهم، برای سیستم‌های امنیتی و نظارتی به حساب می‌آید.

دوربین سیم کارت خور

در مکان‌هایی که امکان تهیه مودم وجود ندارد، دوربین سیمکارت خور کوچک به میان می‌آید. چرا که با این محصول امکان تهیه اینترنت یک
... show more

دوربین مداربسته سیم کارت خور چیست؟ نحوه عملکرد دوربین مداربسته تحت شبکه سیم کارت خور چگونه است؟دوربین سیم کارت خور برنامه به خاطر اهمیت افزایش امنیت و نظارت بر محیط اطراف استفاده از دوربین مداربسته افزایش یافته است. قابلیت انتقال تصاویر از ویژگی‌های مهم، برای سیستم‌های امنیتی و نظارتی به حساب می‌آید.

دوربین سیم کارت خور

در مکان‌هایی که امکان تهیه مودم وجود ندارد، دوربین سیمکارت خور کوچک به میان می‌آید. چرا که با این محصول امکان تهیه اینترنت یک سیستم نظارتی فراهم می شود. دوربین سیم کارت خور چرخشی ایده طراحان برخی از شرکت‌ها، برای پیشبرد سریع‌تر فرآیند نظارت بود. با عرضه این محصول به بازار، کاربران می توانند به راحتی عملیات انتقال تصویر را انجام دهند. در این صفحه از مجله رادیس به بررسی مزایا، معایب، ویژگی‌ها و انواع دوربین سیم کارت خور می‌پردازیم.

دوربین مداربسته سیم کارت خور

دوربین مداربسته سیم کارت خور چیست؟

دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور، دوربین تحت شبکه سیم کارت خور و دوربین امنیت سیم کارت خور همگی نسل از انواع دوربین های مداربسته مختلف از جمله دوربین های مداربسته هایک ویژن، داهوا، هایلوک …. سیم کارت خور بودن دوربین های مداربسته باعث می شود تا امکانات بیشتری در مصرف مصرف کننده داشته باشید. آپشن های جدید این دوربین باعث تولید عرضه کنندگان در حال و پیاده سازی آن بر روی محصولات خود می شود. دوربین مداربسته شارژی سیم کارت خور و دوربین سیم کارت خور چرخشی در همین صفحه در دسترس هستند. برای اینکه بدانید دوربین سیم کارت خور چیست؟ باید با اصلی‌ترین امکانات آن آشنا شوید.

نحوه عملکرد دوربین سیمکارت خور

دوربین تحت شبکه سیم کارت خور یک سیستم امنیتی بی سیم است. این سیستم هیچ نیازی به اتصال به مودم از طریق وای فای یا حتی کابل ندارد. پس دوربین امنیتی سیم کارت خور برای تامین اینترنت خود، از سیم کارت های همراه اول، ایرانسل یا رایتل استفاده می کند. این دوربین ها سرعت انتقال در هنگام ارسال تصاویر دارند. پس فرقی از کدام اپراتور استفاده کنید. مکانهایی که میدانید این اپراتورها بر اساس فناوری 4G و 3G کار میکنند.

مطالب مرتبط :

نصب دوربین مداربسته

عملکرد دوربین مداربسته سیم کارت خور به گونه‌ای است که اگر آنتن یا اینترنت قطع شود. بعد از اتصال اینترنت به دستگاه تمام اتفاقات هنگام قطعی اتصال اینترنت به نرم افزار انتقال تصاویر ارسال شده می شود. استفاده از اصطلاح بی سیم برای این دوربین سیم کارت خور در نظر گرفته شده است اما اینگونه نیست. چرا که دوربین امنیتی سیم کارت خور برای تامین تغذیه خود از طریق آداپتور، به برق وصل می شود. پس از خرید و نصب باید به این نکات جزئی و مهم بسیار توجه کنید. نسل جدید دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور برای تغذیه خود از باتری داخلی یا پنل خورشیدی استفاده می کند.

استفاده از پنل خورشیدی برای دوربین سیم کارت خورشیدی خیلی کارآمد نیست. زیرا در برخی از مکان‌ها امکان پنل خورشیدی آسان وجود دارد و می‌توان آن را به همراه خواهد داشت. از طرفی که برق قطع شود، وجود پنل خورشیدی یا باتری داخلی می‌تواند به ضبط تصاویر کمک کند. سرعت انتقال تصاویر در آنها، اندازه ۱۰ الی ۲۰ سال می باشد که در رادیس به نیم کاهش یافته است. بدین ترتیب در کوتاه ترین زمان قادر بود تا تصاویر را منتقل یا دریافت کنید. همچنین انواع دوربین تحت شبکه سیم کارت خور پشتیبانی از رم داخلی Micro SD Card را دارد. پس با این آپشن دیگر نیازی به دستگاه ذخیره ساز دی وی آر نخواهند بود.

مطالب مرتبط :

دوربین سیمکارتی

تفاوت دوربین دام و بولت

انواع دوربین مداربسته سیم کارت خور

دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت دارای انواع مختلفی است. به طوری که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های متنوعی هستند. به عنوان مثال برخی از آنها برای محیط های بیرونی ساخته شده و در فضای بیرونی استفاده می شود. در مقابل برخی از آنها برای محیط‌های داخلی ساخته شده و برای محیط خارجی مناسب. چرا که در برابر آب، گرد و غبار مقاومت آنچنان دارند. در واقع دوربین تحت شبکه سیم کارت خور قابلیت زوم بالا، به اندازه ۱۰X را دارد. در واقع دوربین سیم کارت خور چرخشی برای استفاده از کم، دارای کمتری نسبت به سایر دوربین ها است. همچنین این محصولات دارای محدودیت هنگام فروش هستند.

مهم ترین انواع دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور شامل :

دوربین سیم کارت خورشیدی

دوربین سیم کارت خور چرخشی

دوربین مداربسته بولت (ثابت) سیم کارت خور

دوربین مداربسته شارژی سیم کارت خور

محل نصب دوربین سیمکارت خور

• می در بخشهایی از منزلی که امکان تهیه مودم متصل به اینترنت نیست. نصب کرد.

• برای نظارت بر وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، مترو و … مناسب است.

• نصب در خیابان ها، ورودی های شلوغ و سینماها که نسبت به اینترنت محدود هستند. کاربردی است.

• امکان نصب در جنگل‌ها و مزارع برای نظارت بهتر بر روی حیوانات و شکارچیان.

نصب دوربین مخفی در منزل

شرایط نصب دوربین مداربسته سیم کارت خور کوچک

2. دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور باید در مکانی نصب شود که از نظر آنتن دهی، پایدار باشد. زیرا نباید هنگام ارسال پیام کوتاه یا انتقال تصاویر اختلالی وجود داشته باشد.

2. یکی دیگر از شرایط نصب این دوربین ها در جایی است که امکان آسیب به تغذیه و قطع دوربین وجود دارد.

3. طراحی شدن ۲ پورت داخل این دوربین آهنرباییsqt تحت شبکه سیم کارت خور، باعث به وجود آمدن این موضوع شده است. ۱ پورت مخصوص رم داخلی و پورت ۲ برای سیم کارت است. هنگام قرار دادن رم و سیم کارت دقت کافی داشته باشید زیرا پین‌های موجود در پورت بسیار حساس هستند.

4. انواع دوربین سیم کارت خور از نوع تحت شبکه هستند. پس شما می توانید بر نرم افزار برای انتقال تصاویر از مرورگر وب نیز استفاده کنید.

مجموعه دوربین مداربسته سیم کارت خور

مجموعه دوربین مداربسته سیم کارت خور

دوربین sqt

سیستم نصب دوربین امنیتی سیمکارت خور

• امکان ارسال تصاویر از طریق همه اپراتورهای سیم کارت، بدون داشتن اینترنت مودم.

• امکان ارسال همه وقایع مانند عبور از محدوده ممنوعه، اشیای گمشده و … از طریق پیام کوتاه و تماس.

•عدم نیاز به دستگاه ذخیره ساز DVR و … . سپس ذخیره سازی تصاویر در رم داخلی.

• امکان ارسال تصاویر در صورت قطع و وصل شدن اینترنت تا زمان وصل شدن.

• امکان اینترنت توسط سارقین وجود ندارد مگر اینکه دوربین به طور کامل انجام شود.

• تغذیه برخی از آنها توسط باتری شارژی یا پنل‌های خورشیدی

• قابلیت تشخیص چهره در برخی از انواع دوربین سیم کارت خور با برند و انواع مختلف.

• علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های دوربین معمولی دوربین مداربسته، شنودیاب ویژگی‌های پیشرفته‌تری نیز دارند.

• این دوربین دوربین Baby دارای عملکردهای مشابه است.

• دوربین مداربسته شارژی سیم کارت نوع شارژ این سیستم‌های خورشیدی امنیتی است. پس تا زمان قطع نشدن اتصال برق، می تواند از طریق آداپتور خود تغذیه شود. k18البته ناگفته نماند بعد از قطع شدن برق امکان تغذیه از باطری بدون آداپتور را خواهند داشت. این مدت زمان تغذیه با توجه به میزان مصرف دوربین و مشخصات آن اتفاق می‌افتد.

• آنچه پیش از این گفتیم؛ دستگاه k18 انتخاب این دوربین برای تهیه فیلم‌های مستند حیات وحش بسیار مناسب است. هر چند کیفیت فیلم تهیه شده به اندازه فیلم دوربین های مخصوص مستند سازان نیست. اما می‌توان یک دوربین سیم کارت خور مقاوم در برابر عوامل محیطی مثل باران، تگرگ و… تهیه‌کننده.

• ارسال اطلاعات از طریق پیام و تماس هنگام قطع شدن برق ممکن است.

نصب دوربین امنیتی سیمکارت خور

• اگر سیستم امنیت تصویری شما به سرقت برود؛ دستگاه شنود یاب تمام اطلاعات ذخیره شده شما در رفته است. مواردی که گفتیم این سیستم‌ها محل ذخیره‌شده جانبی ندارند و از دستگاه‌ساز استفاده نمی‌کنند. تمام تصاویر ثبت شده در حافظه داخلی دوربین یعنی Micro SD Card ذخیره می‌شود.

• نسبت با میزان حافظه رام داخلی، قیمت شنودیاب زمان ذخیره کردن تصویر محدود می‌شود. اما کتاب به خاطر حافظه موجود در فضا، این زمان در چند روز طول میکشد.

• به خاطر اینکه از اینترنت سیم کارت استفاده می‌شود، می‌تواند پایدار نباشد آنتن آپارات‌های همراه امکان دارد. یعنی ممکن است دیرتر متوجه شوید اطلاعات شوید. شنودیاب حرفه ای همچنین ممکن است فرآیند دریافت و انتقال تصویر روی گوشی همراه با معطلی شود.

محل نصب دوربین مداربسته سیم کارت خور

محل نصب دوربین مداربسته سیم کارت خور

چگونه میزان میزان مصرفی دوربین مداربسته سیمکارت خور را بهینه کنیم؟

آیا ممکن است سوال شما هم باشد که دوربین امنیت با سیم کارت در ماه چقدر مصرف می کند؟

اما جواب قطعی برای این موضوع وجود ندارد و به جای آن بر روی مقدار مصرفی بهتر است شنود یاب و دوربین یاب که بدانید چه زمانی دوربین های امنیتی فضای باز سیم خور از شما سلولی استفاده می کنید و چگونه آن را به مقدار زیادی برسانید.

چه دوربین های مداربسته سیم کارتی داده های تلفن همراه شما را مصرف می کنند:

سیستم‌های دوربین سیم‌کارتی هنگام شناسایی هشدارهایی را برای شما ارسال می‌کنند و ویدیوها را در فضای ابری آپلود می‌کنند.

برای تماشای زنده از راه دور به دوربین مداربسته سیم کارت 4G/3G خود دسترسی دارید. دوربین مداربسته لامپی بنابراین از دیتا استفاده می شود.

IP دوربین های امنیتی سیم کارت خور شما، ممکن است تلفن همراه ضعیفی داشته باشد و بارها و بارها را دوباره امتحان کنید.

زمانی که دوربین امنیت سیم کارت خود را برنامه ریزی می کند، بسیار کمی از آن نیز استفاده می شود.

قیمت دوربین مداربسته سیم کارت خور کوچک

دوربین مداربسته شارژی سیم کارت خور دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته معمولی است. این تفاوت قیمت به خاطر قابلیت های زیاد و پیشرفته در نوع سیم کارت خور دوربین ها است. به طوری که شما با قرار دادن مقداری هزینه بیشتر، می توانید یک دوربین مداربسته لامپی چرخشی را با امکانات بیشتری خریداری کنید. از جمله این امکانات میتوان به انتقال تصاویر بدون نیاز به دستگاه مودم اشاره کرد. ارسال هشدارهای تلفنی و پیامکی فقط از طریق سیم کارت موجود در دوربین سیم کارت خور چرخشی هنگام حضور سارقان.

حتی دوربین سیم کارت خور کوچک می‌توان با استفاده از سنسوری ورود افراد غیر مجاز را تشخیص داد. این سنسور به تمام صداهای ناشناس اطراف خود حساس است دوربین لامپی که از نظر امنیت محیط اطراف می‌توانید پیدا کنید. از سایر امکانات این سیستم میتوان به انتقال تصاویر با اندک و پشتیبانی از سیم کارت 4G اشاره کرد. البته در مورد دوربین های سیم کارت دارای قابلیت های ویژه تری است که باعث می شود آن گرانتر وجود داشته باشد. مثلاً می توانم به لنز پرقدرت، وجود پروژکتورهای قوی، ضد آب بودن سیستم و امکانات دیگر اشاره داشته باشم. در واقع تمام امکانات و ویژگی‌های گفته شده می‌تواند بر روی قیمت دوربین دوربین سیم کارت تاثیربستد.

دوربین sqt

در پایان دوربین مداربسته شارژی سیم کارت خور

دوربین های سیم کارت خور مخفی برای انتقال تصاویر از اینترنت سیم کارتی 3G و 4G استفاده می کنند. همچنین مصرف کنندگان این دوربین کمترین میزان هزینه را صرف کابل کشی و نصب آن خواهند کرد. مطالبی که در مطالب گذشته از محله رادیس گفتیم. دوربین های امنیتی با توجه به برند، فناوری، مدل، قابلیت ها، ویژگی ها و ... دارای کاربردهای مختلف در پروژه ها هستند. دستگاه شنود به کارگیری این سیستم‌های سیم کارت خور، برای یک اداره ممکن است زیاد کارآمد به نظر نرسد. زیرا وجود امکانات اینترنتی و وجود مودم در چنین اماکنی کاملاً الزامی است.