طراحی گیم

طراحی گیم

طراحی گیم طراحی بازی در حوزه وسیع تری از توسعه بازی های ویدئویی قرار دارد و به استفاده از خلاقیت و طراحیبرای توسعه یک بازی برای سرگرمی یا اهداف آموزشی اشاره دارد. این شامل ایجاد داستان های جذاب ،شخصیت ها ، اهداف، قوانین و چالش هایی است که باعث تعامل با سایر شخصیت ها ، کاربران یا اشیا می شود.

طراحی گیم

طراحی گیم

طراحی بازی یک زمینه هیجان انگیز ، با ارزش و چند وجهی با چشم انداز شغلی امیدوار کننده است. با این حال ، تبدیل شدن به یک طراح بازی می تواند یک سفر چالش برانگیز باشد. اشتیاق ، صبر و پشتکار ضروری است!

طراح بازی چه می کند؟

یک طراح بازی راننده خلاقی است که مسئول زنده کردن یک بازی است. آنها عموما تلاقی بین نویسنده هنرمند و برنامه نویس هستند. تروی می گوید: “این یک کار چند رشته ای است که اغلب مستلزم آن است که شما کمی از همه چیز را بفهمید.”

دانلود نرم افزار بازی سازی مبتدی

“این فقط مربوط به بازی کردن و ایده پردازی نیست. شما نه تنها باید بفهمید که چگونه ایده های خود را در زمینه های مختلف و اغلب متناقض طراحی بازی به کار ببرید ؛ بلکه باید نحوه طراحی ، طراحی ، زمان طراحی را نیز درک کنید.

طراحی گیم در ایران

“هر بازی شامل تعدادی از سیستم های مختلف گیم پلی ، مکانیک و ویژگی های مختلف است که همه با هم کار می کنند تا یک تجربه سرگرم کننده و جذاب را برای بازیکنان ایجاد کنند.”علاوه بر مهارت های فنی شما همچنین باید یک قصه گو عالی با سطحی از توانایی هنری باشید.

طراحی گیم فکری

تروی می گوید: “در قلب اکثر بازی ها و تجربیات بازیکنان ، جهان ، نقشه ها سطوحی وجود دارد که بازیکنان در آنها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.” “اینها مکانهای جادویی هستند که تخیلات ما را به تصرف خود در می آورند ، مکانهایی که ما دوست داریم در آنها جستجو کنیم ، گاهی اوقات با آنها درگیر می شویم ، در جستجوی چالش های ما در حال ماجراجویی هستیم.

طراحی گیم برای اندروید

طراحی گیم برای اندروید

“برای رفتن از یک طراح” خوب “به” عالی “، بیاموزید که چگونه هنر و طراحی بازی با هم تلاقی می کنند و برای انجام خوب کار خود به چه مهارتهای هنری نیاز دارید. هنر و مهارتهای بصری نه تنها برای ایده پردازی مهم هستند ، بلکه کاربردهای متفاوتی دارند و فراتر از ظاهر زیبا در محصول نهایی هستند. ”

مهارت های لازم برای طراحی گیم

توسعه خط داستانی ، شخصیت های پشت داستان و گفتگو، توسعه گیم پلی ، قوانین و سیستم امتیازدهی تعیین سطح دشواری، ساخت رابط ها و محیط ها، سطح و طراحی گیم جهانی، برنامه نویسی/برنامه نویسی ویرایش دیجیتال، ارائه تصویر، آزمایش کردن

طراحی حرفه ای گیم

شما باید یک ارتباط دهنده عالی باشید که بتواند داستان یا پیامی را به وضوح منتقل کند که بازیکن شما را درگیر کرده و آنها را تشویق به اقدام کند. شما باید بدانید که چگونه ایده های ساده را بیان کنید، مردم را در مورد ایده های خود متقاعد کنید و بازخورد دهید.

ایده جالب برای طراحی گیم

شما باید بیاموزید که چگونه نه تنها یک ایده داشته باشید ، بلکه چگونه ایده های خود را تأیید کرده و آنها را برای هم تیمی های خود بیان کنید تا به شما در ساختن به موقع و با هرگونه محدودیتی که مواجه خواهید شد ، کمک کند..”

بازاریابی

درک بازاریابی نیز به شما در برتری در این نقش کمک می کند، شما نیاز به درک در مورد بازاریابی و فروش ، به ویژه نحوه طراحی گیم فروش و بازاریابی یک بازی دارید.

ژانرها و ژانرهای فرعی

اکشن ، تیرانداز ، رزمی MMO انبوه (چندنفره آنلاین)، ورزش ، ماجراجویی ، RPG بازی های نقش آفرینی طراحان تمایل دارند در ژانری خاص تخصص داشته باشند،یکی از بزرگترین چالش ها این است که هر پلتفرم ژانر و نوع بازی دارای مجموعه ای متفاوت از طراحی گیم قوانین والزامات و زبان بازی است.

یادگیری مهارت برای طراحی گیم

در حالی که حرکت بین ژانرها غیر معمول نیست ، شخصی با 20 سال تجربه در بازی های سبک تیراندازی که سپس به ورزش می رود با یک منحنی یادگیری بزرگ روبرو می شود و باید برای یادگیری زبان جدید ، تحقیق ، تعیین قوانین و غیره وقت بگذارد.

نقش ها در طراحی گیم

بازی نویس، توسعه دهنده داستان، هنرمند بازی، طراح محتوا،برنامه نویس/طراح سیستم،طراح جهانی یا سطح طراح رابط کاربری،طراح جوان یا سرب،کارگردان خلاق،نرم افزار (موتورهای بازی)

دانلود نرم افزارهای طراحی گیم

نرم افزارهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد که برخی از آنها نیاز به مهارت های کد نویسی بیشتری نسبت به سایرین دارند.با این حال ، اگر می خواهید بازی ها را به صورت حرفه ای بسازید ، هدف خود را یادگیری موتورهای بازی استاندارد صنعتی که استودیوهای بزرگ از آن استفاده می کنند ، مانند Unreal Engine یا Unity 3D است.

ابزارهای رایگان برای طراحی گیم

وحدت سه بعدی، موتور غیرواقعی 4، GameMaker Studio 2، ساخت 3،موتور گودو

درآمد یک طراح بازی چقدر است؟

حقوق و دستمزد بستگی زیادی به تجربه ، مکان ، اندازه استودیو و صنعت دارد و می تواند متفاوت باشد. طراحان ارشد و فنی ممکن است با سالها تجربه و دانش از سطح بالای این محدوده فراتر روند.

کسب مهارت برای طراحی گیم

این برنامه سختگیرانه مستلزم این است که از مهارت های کامپیوتر و طراحی گیم دیجیتال خود استفاده کنید. رویکرد ما پروژه محور است. شما مهارت های ارتباطی ، کار گروهی و حل مسئله خود را تقویت خواهید کرد. در حالی که تجربه عملی با بازی های دیجیتال ، برنامه های تلفن همراه ، وب سایت ها ، شبیه سازی ها و موارد دیگر را کسب می کنید.

طراحی گیم شغلی سودآور

بازیها همیشه به عنوان گزینه ای سودآور برای سرگرمی برای افراد متعلق به گروه های سنی مختلف در سراسر جهان عمل می کنند. پیشرفت تکنولوژی در صنعت بازی سازی بسیار مشهود بوده است. بازی های سنتی در دوران بازی های دیجیتالی تا حد قابل توجهی پیشی گرفته اند.

دانلود نرم افزار بازی سازی مبتدی

امروزه مردم به دلیل راحتی و هیجان همراه با آن ، به سمت گزینه های بازی های آنلاین تمایل بیشتری پیدا می کنند. توسعه بازی دنیای وسیعی است که شامل فناوری های متعدد ، ژانرهای بازی ، راه حل های بازی و طراحی گیم موارد دیگر است.

الگوهای رشد و روندهای صنعت بازی

طبق تحقیقات بازار ، درآمد صنعت توسعه بازی تا سال 2020 1100.1 میلیون دلار بود. به دلیل بحران اقتصادی ناگهانی در سراسر جهان به دلیل COVID-19 ، تقریباً همه صنایع تحت تأثیر قرار گرفته اند ، اما این بار صنعت بازی از این قاعده مستثنی است زیرا این بحران خطوط و مزایای نقره ای را برای صنعت طراحی گیم توسعه بازی به ارمغان آورده است.

گیمرها

لغو لیگ های ورزشی و تعطیلی باعث افزایش تعداد گیمرهای آنلاین در سراسر جهان شده است زیرا علاقه مندان به بازی در حال حاضر راحت می دانند هنگام نشستن در خانه از طریق گزینه بازی مورد نظر خود طراحی گیم سرگرم شوند.

ژانرهای مختلف بازی های آنلاین

قرنطینه جهانی بینندگان سیستم عامل های پخش بازی آنلاین را افزایش داده است به پیش بینی می شود درآمد جریان تا سال 2020 19.9 میلیون دلار و در سال 2023 به 34.4 میلیون دلار برسد. این ارقام نشان می دهد که بدون شک توسعه بازی می تواند یکی از امیدوار کننده ترین بخش ها برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طراحی گیم سناریوی فعلی باشد.

بازی های اکشن

بازی های اکشن به عنوان بازی هایی تعریف می شوند که در آنها بازیکن با اعمال انجام شده که عمدتا شامل طراحی گیم چالش های فیزیکی یا کارهای بازی است کنترل می شود.

بازی های اکشن ماجراجویی

بازی های ماجراجویی کاملاً شامل 2 مکانیک بازی است که شامل عنصر اکشن و موانع طولانی مدت بازی است که از طریق طراحی گیم یک ابزار برطرف می شوند.

بازی های ماجراجویی

بازی های ماجراجویی عمدتا بر اساس سبک گیم پلی دسته بندی می شوند و چندان تکامل یافته یا از ریشه های طراحی گیم متن ساخته نشده اند.

بازی های نقش آفرینی

بازی های RPG یا نقش آفرینی عمدتاً دارای فانتزی یا تنظیمات قرون وسطایی هستند و شامل اژدها سیاه چال ها و نقش های مختلف دیگر بازی می شوند.

بازی های شبیه سازی

بازی های شبیه سازی عمدتا برای شبیه سازی واقعیت داستانی و شبیه سازی رویدادها بر اساس واقعیت طراحی گیم شده اند.

بازی های استراتژیک

بازی های استراتژیک

بازی های استراتژیک شامل استفاده از استراتژی های از پیش برنامه ریزی شده توسط بازیکنان برای غلبه بر چالش ها است.

بازی های ورزشی

بازیهای ورزشی شامل فوتبال ، فوتبال ، بیس بال ، بسکتبال و بسیاری دیگر به همراه ورزشهای المپیک مانند اسکی و غیره بازیکنان مخالف با کامپیوتر کنترل می شوند که ممکن است به حریفان زنده نیز تبدیل شوند.

بازی های پازل

بازی های پازل شامل حل مشکلات یا معماهای خاصی برای پیشبرد اقدامات بازی است.