دلیل محبوبیت عطر کلاسیک چیست؟

اصطلاح کاربردی عطر کلاسیک اولین بار در دوره رنسانس استفاده شد که باعث ایجاد تحول عظیمی در صنعت مد، عطر و تکنولوژی اروپا اتفاق افتاد. در دنیای کلاسیک‌ معمولا با نگاهی منحصر به فرد به دنبال تعبیر نظم و سادگی در زندگی خود هستیم. درکی که جامعه از سبک عطر کلاسیک دارد به معنای چیزی است که به کمال رسیده و عالی ترین محصول فرهنگی است. در ادامه مقاله ایران پرفیومز با ما باشید که بگوییم عطر کلاسیک چیست و به شما عطر های کلاسیک را معرفی کنیم.

اصطلاح کاربردی عطر کلاسیک اولین بار در دوره رنسانس استفاده شد که باعث ایجاد تحول عظیمی در صنعت مد، عطر و تکنولوژی اروپا اتفاق افتاد. در دنیای کلاسیک‌ معمولا با نگاهی منحصر به فرد به دنبال تعبیر نظم و سادگی در زندگی خود هستیم. درکی که جامعه از سبک عطر کلاسیک دارد به معنای چیزی است که به کمال رسیده و عالی ترین محصول فرهنگی است. در ادامه مقاله ایران پرفیومز با ما باشید که بگوییم عطر کلاسیک چیست و به شما عطر های کلاسیک را معرفی کنیم.

عطرهای کلاسیک و استفاده از مواد غیر معمول در آن

هرچند با اختراع رایحه‌های مصنوعی امروزه انواع رایحه‌ عطر مورد استفاده در عطرها نسبت به پنچاه سال گذشته بسیار بیشتر شده‌اند و گونه‌های متنوع‌تری از عطرها تهیه می‌شوند اما در طول زمان برخی از رایحه‌های قدیمی به دلیل افزایش قیمت و کمیاب شدن به فراموشی سپرده شدند و یا ترکیب آن‌ها با رایحه‌های جدید غیرممکن شده است. امروزه برای بوییدن رایحه‌هایی مانند چوب صندل هندی، مشک و عنبر باید به سراغ عطرهای قدیمی برویم، از طرف دیگر این عطرها به ما تصور بهتری از این که گذشتگان چه رایحه‌هایی را می‌پسندیده‌اند می‌دهد مثل رایحه آلوی سیاه در عطر Guerlain Mitsouko و یا رایحه گل‌های متعدد در عطرهای شماره ۵ شانل و یا عطر ژان پاتو. برای خرید عطر و ادکلن اینجا کلیک کنید.

عطر کلاسیک چیست؟

عطر کلاسیک به عطری گفته می شود که سال های طولانی از معرفی آن گذشته باشد، ولی باز هم تولید شود. به کمک خانواده های سلطنتی در جای جای اروپا در دوره ی رنسانس، اتحاد صنعت مد و عطر سازی بیش از پیش پیشرفت کرد. مسیر رشد صعنت عطرسازی نیز از آنجا آغاز شد.

استفاده از عطر در دوره ی رنسانس

در دوره ی رنسانس در انگلستان، فرانسه و دیگر ملت های اروپایی به درخواست خانواده های سلطنتی و خاندان های بزرگ اروپا عطرهایی طراحی شدند. در این دوره مردم معتقد بودند حمام کردن و شستشوی بدن باعث انتقال بیماری و شیوع آن می شود.

به جای آن از عطر ها برای از بین بردن بوی بد بدن خود استفاده می کردند. اینگونه بود که استفاده از واژه ی عطر سلطنتی به جای عطر کلاسیک رواج یافت. این موضوع کاملا واضح است که عطر هرقدر قدیمی تر باشد دارای تاریخچه و داستان بیشتری خواهد بود. آنها همیشه به نوعی محترم تر از سبک مدرن و امروزی خود بوده اند و برای کسانی که همواره سبک های خاص و عطر اصیل را میپسندند، انتخاب هایی مطمئن تر هستند.

بسته بندی عطرهای کلاسیک

هرچند محتویات بسته بیش از خود آن اهمیت دارد اما زیبایی بطری و بسته بندی نیز در جذابیت عطر نقشی اساسی دارد از فرم زیبایی سیبی شکل عطر نینا ریچی تا فرم مینیمال عطر شماره ۵ شانل. در گذشته طراحان نام آوری بطری عطرها را طراحی می‌کردند مثلا چیر دیناند که طراحی بطری عطر اوپیوم ایو سن لورن و مژی نوار لانکوم را به عهده داشته است. در عطرهای کلاسیک میان رایحه عطر و فرم بطری ارتباط تنگاتنگی وجود دارد اما امروزه بسته بندی و نگهداری عطر و ادکلن توسط گروه متفاوتی از طراحان صورت می‌گیرد و کاملا مستقل از رایحه است.

نام عطرهای کلاسیک

یکی از چالش برانگیزترین مراحل راه اندازی یک خط تولید جدید عطر انتخاب نام برای آن است. آرامیس، میتسوکو، هابانیتا، چالدی، کابوچارد، اوپیوم و … همگی نام‌های عطرهای کلاسیک معروف هستند. نام‌های ساده‌ای که معنا و تلفظ زیبایی دارند و با رایحه عطر نیز به خوبی همخوانی دارند.

عطرهای کلاسیک محبوب سلطنتی ها

در میان طرفداران صنعت عطرسازی کمتر کسانی هستند که به دنبال انتخاب های ویژه افراد مشهور، سوپر استارها و خانواده های سلطنتی نرفته باشند. همچنین کمتر شاهد کسانی هستیم که سعی نکرده باشند از سلیقه ی شخصی آنها الگو برداری کنند. این الگو برداری ها و پیروی ها همیشه دگرگونی هایی در فروش یک سری برند ها و محصولات در پی داشته است.

همین موضوع باعث شده خانواده های سلطنتی نگاه ویژه تری به انتخاب عطر مناسب داشته باشند. بدون شک در انگلستان، فرانسه و در بقیه ملت های اروپایی این که هر شخص از خانواده ی سلطنتی یک عطر امضا داشته باشد به یک عرف تبدیل شده بود. عطرهایی که در پشت ترکیباتشان رازهایی به صورت نهفته محافظت شده بودند.

شیشه‌های جذاب عطر و ادکلن

البته که محتوای درون شیشه‌های عطر از ظاهر آن‌ها مهم‌تر است، اما موضوع این است که تناسب شیشه و عطر درون آن می‌تواند به جذابیت بیشتر ادوکلن‌ها کمک کند. یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت ادوکلن‌های کلاسیک دقیقاً همین موضوع است. امروزه خود ادوکلن‌ها را گروه‌های خاصی طراحی می‌کنند و شیشه‌ها را گروه‌های بازاریابی. به همین دلیل است که آن جذابیتی که در اودکلن‌های اصیل و کلاسیک دیده می‌شد اکنون به‌ندرت در شیشه عطرهای مدرن وجود دارد.

https://www.otag.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b9%d8%b7%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%88-%d8%b9%d8%b7%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87/