Contract Killer 3 PL [beta]

Polska wersja Contract Killer 3 Andy'ego Clarke'a. (Oryginał: https://www.docracy.com/649dkpe7g9/contract-kil...).

Zdaję sobie sprawę z braków, błędów i innych problemów związanych z:
- tym tłumaczeniem,
- użytecznością tego dokumentu w ramach polskiego prawa i
- (domniemaną przeze mnie) niechęcią polskich firm i przedsiębiorców do podpisywania czegoś, co nie przeszło przez kilka kancelarii.

Mimo to:
- nie ma tego tyle, żeby tłumaczenie tego bo
... show more

Data: [data]
Między [moja nazwa firmy] i [nazwa klienta]

Podsumowanie:

Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania i wymagania, ale ważne jest, by wszystko było dokładnie spisane, żebyśmy mogli wiedzieć co jest czym, co i kiedy powinno być zrobione, kto i kiedy powinien to zrobić i co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak. W tej umowie nie znajdziesz żadnych skomplikowanych pojęć prawnych albo długich, niezrozumiałych akapitów. Nie mamy potrzeby nakłonienia Cię do podpisania czegoś, czego potem mogłabyś lub mógłbyś żałować. Chcemy tego, co jest najlepsze dla obu stron, teraz i w przyszłości.

Czyli, w skrócie:
Wy ([nazwa klienta]), znajdujecie się w [adres klienta] i zatrudniacie nas, ([moja nazwa firmy]) zlokalizowanej w [adres mojej firmy] abyśmy [wymagania projektu] za łączną kwotę [łączna kwota], jak zostało opisane w dotychczasowej korespondencji. Oczywiście to trochę bardziej skomplikowane, ale zaraz do tego dojdziemy.

Na co zgadzają się obie strony?

Ty: Masz prawo zawarcia tej umowy w imieniu swoim, swojej firmy lub swojej organizacji.Musisz dostarczyć nam wszystko, co będzie potrzebne do realizacji projektu w takim czasie i formie, w jakich będziemy tego potrzebować. Będziesz także oceniał naszą pracę, dostarczał informacji zwrotnych, a także zatwierdzał ją w odpowiednim czasie. Ostateczne terminy działają w obie strony, więc Ciebie również będą dotyczyć wspólnie ustalone daty. Wyrażasz również zgodę na dotrzymywanie terminów płatności wskazanych na końcu tej umowy.

My: Mamy doświadczenie i możliwość zrobienia wszystkiego, na co się zgodziliśmy i będziemy to robić w sposób profesjonalny i terminowy. Będziemy dążyć do tego, żeby dotrzymać każdego ustalonego terminu, a dodatkowo zadbamy o poufność wszystkich dostarczonych materiałów.

Przejdźmy do rzeczy

Projektowanie

Tworzymy projekt wizualny i elastyczne układy stron, które dostosowują się do możliwości wielu urządzeń, rozmiarów ekranów i wyświetlaczy. Tworzymy projekty iteracyjnie i używamy głównie HTML i CSS, więc nie będziemy niepotrzebnie marnować czasu tworząc statyczne mockupy każdego szablonu. Możemy wykorzystywać statyczne wizualizacje do wskazania ogólnego charakteru stylu (kolory, faktury i typografia). Nazywamy to "atmosferą projektowania."

Tygodniowo będziesz mieć dwie lub więcej możliwości przejrzenia naszej pracy i udzielenia nam informacji zwrotnej. Jeżeli na dowolnym etapie uznasz, że nie jesteś zadowolony z kierunku w jakim zmierza nasza praca, zapłacisz w całości za pracę wykonaną do tej chwili i anulujemy umowę.

Teksty

Nie jesteśmy odpowiedzialni za pisanie lub modyfikowanie żadnych tekstów. Jeśli chcesz, abyśmy napisali nowe treści lub zmodyfikowali je dla Ciebie, możemy ustalić odpowiednie, dodatkowe opłaty.

Fotografie i grafika

Powinieneś dostarczyć pliki graficzne w edytowalnym, wektorowym formacie. Powinieneś dostarczać zdjęcia w formie cyfrowej i w wysokiej rozdzielczości. Jeśli zdecydujesz się na zakup zdjęć z baz zdjęć, możemy zasugerować takie bazy. Jeśli chcesz, abyśmy wyszukali dla Ciebie fotografie, możemy ustalić za to odpowiednie, osobne opłaty.

HTML, CSS i JavaScript

Dostarczamy szablony opracowane przy użyciu HTML5, CSS2.1 + 3 arkusze stylów do dostosowania, a także dyskretny JavaScript do wykrywania możliwości przeglądarek, i uzupełniania ich w razie potrzeby.

Testowanie w przeglądarkach

Testowanie w przeglądarkach nie oznacza już prób sprawienia, że strona wygląda dokładnie tak samo w przeglądarkach o różnych możliwościach lub na urządzeniach z różnymi rozmiarami wyświetlaczy. Oznacza za to zapewnienie, że wrażenia osoby korzystającej ze strony powinny być odpowiednio dostosowane do przeglądarki lub urządzenia.

Testowanie w przeglądarkach desktopowych

Testujemy naszą pracę w aktualnych wersjach głównych przeglądarek desktopowych, w tym tych stworzonych przez Apple (Safari), Google (Chrome), Microsoft (Internet Explorer); Mozilli Firefox i Operze. Będziemy również testować w Microsoft Internet Explorer 8, aby użytkownicy systemu Windows mogli otrzymać podobne, dostosowane do możliwości przeglądarki, doświadczenie. Stworzymy jednokolumnową wersję dla Internet Explorer 7 i starszych i nie będziemy testować w starszych przeglądarkach, chyba że ustalimy inaczej. Jeśli będziesz potrzebować rozbudowanego projektu dla starszej przeglądarki, możemy ustalić za to osobne, dodatkowe opłaty.

Testowanie w przeglądarkach mobilnych

Testowanie na małych ekranach urządzeń jest niezbędne do tego, aby doświadczenie użytkownika mogło być odpowiednio dopasowane do możliwości wykorzystywanego urządzenia. Testujemy naszą pracę w:

iOS: Safari, Google Chrome i Opera Mini,
Android 4.1: Google Chrome, Firefox i Opera Mini,
Android 3.2: Browser, Firefox i Opera Mini.

Aktualnie nie testujemy w BlackBerry OS lub BlackBerry QNX, Operze Mobile, Symbianie i innych mobilnych przeglądarkach. Jeśli jednak chcesz, abyśmy przetestowali w nich projekt możemy ustalić za to osobne, dodatkowe opłaty.

Pomoc i wsparcie techniczne

Nie jesteśmy firmą hostingową, więc nie oferujemy wsparcia dla hostingu stron, poczty elektronicznej ani innych usług związanych z hostingiem. Możesz już posiadać profesjonalne usługi hostingowe i możesz nawet zarządzać nimi w ramach Twojej firmy; jeśli tak, to świetnie. Jeśli nie, możemy dla Ciebie stworzyć konto u jednego z preferowanych przez nas dostawców usług hostingowych. Możemy umieścić Twoją stronę na serwerze, a także dodać oprogramowanie statystyczne, jak Google Analytics i możemy ustalić za to osobne, dodatkowe opłaty. Później aktualizacje i zarządzanie serwerem będą w Twojej gestii.

Zmiany i poprawki

Wiemy z doświadczenia, że ​​umowy na stałą kwotę rzadko są korzystne dla Ciebie, ponieważ często ograniczają się jedynie do początkowych pomysłów. Nie chcemy odbierać Ci możliwości zmiany zdania. Cena wymieniona na początku tej umowy jest ustalona w oparciu o szacowany czas potrzebny na stworzenie wszystkiego, o co nas prosisz, ale z chęcią będziemy elastyczni. Jeśli chcesz zmienić zdanie lub dodać coś nowego, nie będzie to problemem i dostosujemy do tego wszelkie opłaty.

Kwestie prawne

Nie możemy zagwarantować, że nasza praca będzie wolna od błędów, więc nie możemy być zobowiązani wobec Ciebie lub innych firm za szkody, w tym utracone zyski, utracone oszczędności lub inne, przypadkowe, wynikające z nich lub nieoczekiwane szkody, nawet jeśli nas o nich informowałeś. Wreszcie, gdy którekolwiek z postanowień niniejszej umowy jest niezgodne z prawem, nieważne lub z jakichkolwiek powodów niewykonalne, wówczas postanowienie oddziela się od tej umowy i nie ma wpływu na ważność i wykonalność pozostałych postanowień.

Uff.

Prawa autorskie

Po pierwsze, gwarantujesz, że wszystkie elementy tekstowe, graficzne lub inne materiały artystyczne, które dostarczasz, są w Twoim posiadaniu lub posiadasz do nich odpowiednia prawa do ich wykorzystania.

W momencie ostatecznego rozliczenia, prawa zostaną przypisane w następujący sposób:

Będziesz właścicielem elementów wizualnych, które stworzymy dla tego projektu. Dostarczymy Ci pliki źródłowe i gotowe pliki, które powinieneś przechowywać w bezpiecznym miejscu, ponieważ nie jesteśmy zobowiązani do przechowywania ich kopii. Jesteś właścicielem wszystkich elementów tekstowych, obrazów i danych, które dostarczyłeś, pod warunkiem że nikt innych nie jest ich właścicielem.

Będziemy posiadać unikalne połączenie tych elementów, które stanowi kompletny projekt i udzielimy Ci na nie licencji, wyłącznej i nieograniczonej czasowo, tylko dla tego projektu, chyba że postanowimy inaczej. Możemy ustalić za to osobne, dodatkowe opłaty.

Kochamy chwalić się naszą pracą i dzielić doświadczeniami z innymi ludźmi, dlatego zastrzegamy sobie, za Twoją zgodą, prawo do prezentowania i linkowania Twojego projektu jako część naszego portfolio oraz do pisania o nim na stronach internetowych, w artykułach prasowych i książkach.

Płatności

Jesteśmy pewni, że wiesz, jak ważne dla małych firm jest to, abyś opłacał faktury, które będziemy Ci niezwłocznie wysyłać. Ponieważ jesteśmy również pewni, że chcesz pozostać w dobrych układach, zgadzasz się trzymać następującego harmonogramu płatności.

[Plan płatności]

Ale gdzie jest ten straszny, mały druczek?

Podobnie jak w przypadku opłaty parkingowej, nie można przenieść tej umowy na nikogo innego bez naszej zgody. Niniejsza umowa pozostaje w mocy i nie musi być odnawiana. Jeśli z jakiegoś powodu część tej umowy stanie się nieważna lub niewykonalna, pozostałe części umowy pozostają w mocy.

Chociaż język jest prosty, zamiary są poważne, a ta umowa jest dokumentem prawnym, w ramach jurysdykcji [polskich] sądów.

Och, i nie zapomnij o tych kolesiach z dużymi psami.

Linia przerywana

Podpisane przez i na rzecz [nazwa przedsiębiorstwa]
Podpisane przez i na rzecz [nazwa klienta]
Data [data]

Każda ze stron powinna się podpisać i zachować kopię umowy.

Public Document

Number of times Signed
0
Number of Saves
1
Number of Downloads
1.1k
Number of Views
5.0k

This is version 5, from 9 years ago.

Suggest changes by making a copy of this document. Learn more.

Create Branch