دستگیره درب

سرقت یکی دیگر از سمت های درب ضدسرقت می باشد که امروزه بسیار مورد توجه می باشد شاید مانند گذشته این قسمت از درب بدون توجه و تنها برای کمک گرفتن از آن برای باز کردن و بسته شدن درب استفاده نمی شود .

دستگیره درب

دستگیره درب از نوع مدرن و برای افرادی با سلایق خاص است.ساختار فنی و کاربردی دستگیره ، بر مبنای اصول مهندسی ودستگیره درب ضد سرقت یکی دیگر از سمت های درب ضدسرقت می باشد که امروزه بسیار مورد توجه می باشد شاید مانند گذشته این قسمت از درب بدون توجه و تنها برای کمک گرفتن از آن برای باز کردن و بسته شدن درب استفاده نمی شود .

دستگیره درب

دستگیره درب

دستگیره درب ضد سرقت امروزه یک جنبه بسیار مهم از درب را نشان می دهند و آن زیبایی آن می باشد . توجه به زیبایی درب باعث شده است بسیاری از افراد هنگام خرید این قسمت از درب جستجوهای زیادی را در اینترنت و حتی بورس های فروش درب انجام دهند تا یک دستگیره مناسب را پیدا و نصب نمایند

دستگیره ها دارای انواع مختلفی هستند

آنها در نمونه های داخلی و خارجی با جنس های مختلفی موجود هستند و امروزه به عنوان یک فاکتور که می تواند در قیمت درب نیز تاثیر گذار باشد به آن توجه می شود نمونه های خارجی دستگیره درب ضد سرقت دارای ارزش قیمتی بیشتری می باشد که یکی از دلایل این می باشد که ارز خرج شده برای این دستگیره ها نسبت به گذشته چند برابر شده است به همین خاطر می باشد

بسیاری از افرادجای دستگیره های خارجی از دستگیره های ایرانی استفاده می کنند

البته به خاطر داشته باشید نمونه های ایرانی نیز دارای کیفت بالایی می باشند و امروزه به قدری پیشرفت داشته اند که می تواند از جنبه های مختلفی آنها را با نمونه های خارجی مقایسه کرد

دستگیره درب ضد سرقت

یکی از برند های مطرح در زمینه تولید دستگیره درب ضد سرقت می باشد به طور کلی شرکت های ترکیه ای در زمینه تولید یراق درب ضد سرقت دارای رقابت بسیار شدیدی می باشد بیشتر محصولات این شرکت ها در حوزه خلیج فارس و ایران به فروش می رسد . به نظر می رسد کیفیت بالای محصولات در کنار تکنولوژی های ساخت جدید و زیبایی از جمله مهمترین مواردی می باشد که باعث شده است

مهمترین نکات در هنگام خرید دستگیره درب ضد سرقت

توجه به اندازه دستگیره و اینکه آیا با درب ضد سرقت شما می خورد و بزرگتر از آن نیست
جنس دستگیره مهم می باشد در صورتی که مناسب نباشد احتمالا بعد از مدتی رنگ و لعاب آن ریخته خواهد شد و جلوه زیبایی نخواهد داشت
دستگیره باید به گونه ای باشد که به راحتی باز و بسته و حرکت کند

نحوه نصب دستگیره درب ضد سرقت

اگر شما اقدام به خرید درب ضد سرقت کنید به احتمال زیاد برای شما دستیگره درب ضد سرقت توسط شرکت فروشنده نصب خواهد شد و شما نیازی نیست به صورت مجزا آن را نصب نمایید اما اگر بخواهید آن را تعویض نمایید نیاز است دستگیره قدیمی را از روی درب که با استفاده از پیچ و مهره سفت شده است را باز نمایید و دستگیره جدید را جایگزین نمایید

در نوع سوم

شما دربی را خربداری نموده اید که اصلا دستگیره ندارد در این صورت کار شما کمی سخت تر می باشد و نیاز به دریل مخصوص دارد برای این منظور در ابتدا دستگیره را روی درب قرار دهید و نشانه های را روی محل نصب دستگیره بزنید سپس با دریل قسمت توپی و قسمت داخلی درب که مغزی درب می خواهد باز و بسته شور را سوراخ نمایید سپس دستیگره را با استفاده از پیچ و مهره نصب نمایید

خرید دستگیره در

دستگیره درب از آلیاژ فلزی به نام زاماک(سرب) ساخته شده است .این آلیاژ در برابر خوردگی و فشار استحکام بالایی دارد. طراحی زیبا این دستگیره در کنار آبکاری با کیفیت آن ،جلوه زیبا به آن بخشیده است. دستگیره درب دیاکو در سه رنگ طلایی،نقره ایی و زیتونی موجود می باشد. قیمت انواع دستگیره درب در مقایسه با کیفیت و دوام محصول، رقابتی می باشد

یکی از مهم ترین نکته ها

در خرید دستگیره این است که شما دستگیره یک تکه می خواهید و یا دو تکه، مدل های یک تکه آسان تر نصب می شوند و هزینه نصب در با استفاده از این نوع دستگیره ها ارزان تر تمام می شود. دستگیره های دو تکه دارای زحمت بیشتری هستند و نصاب ها معمولا هزینه بیشتری بابت نصب این نوع دستگیره ها می گیرند. اما از نظر ظاهری می توان گفت که نمونه های دو تکه بسیار شیک تر هستند.

دستگیره در

اگر انبوه ساز هستید و یا در حال ساخت ساختمان هایی با درب های اچ پی ال و اچ دی اف هستید پیشنهاد می کنیم سراغ دستگیره های یک تکه بروید که از نظر هزینه دستگیره و هزینه نصب با درب هایتان همخوانی داشته باشد. اما اگر در حال ساخت ساختمان های لاکچری و لوکس هستید و درب های ام دی اف رنگ شده و دیگر انواع درب لوکس را تهیه کرده اید می توانید سراغ دستگیره دو تکه رفته و کار شیک خود را تکمیل کنید

دستگیره در اتاق

اما دستگیره درب چوبی رنگ های مختلفی هم دارد. برای مثال کروم و طلایی بسیار محبوب هستند. نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از دستگیره های طلایی رنگ پس از مدتی رنگ خود را از دست می دهند و به رنگ نقره ای در می آیند. البته اگر دستگیره بسیار با کیفیتی باشد چنین اتفاقی نمی افتد. به طور کلی انتخاب دستگیره کروم منطقی تر است.

دستگیره درب چوبی ارزان

هنگام خرید دستگیره درب چوبی باید به یک نکته توجه کنید. آن هم اینکه از حداقل کیفیت لازم برخوردار باشد. در حال حاضر و در زمانی که این مقاله را برای شما آماده می کنیم دستگیره درب چوبی ارزان چیزی حدود 130 هزار تومان قیمت دارد. توجه داشته باشید که دستگیره گفته شده دارای قفل هم می باشد. اما اگر بخواهید این نوع دسنگیره را کلیدخور و به همراه سیلندر خریداری کنید.

دستگیره درب ارزان

دستگیره از نوع مدرن و برای افرادی با سلایق خاص است.ساختار فنی و کاربردی دستگیره ، بر مبنای اصول مهندسی و زیبایی شناسی استوار است.دستگیره درب دیاکو از آلیاژ فلزی به نام زاماک(سرب) ساخته شده است .این آلیاژ در برابر خوردگی و فشار استحکام بالایی دارد. طراحی زیبا این دستگیره در کنار آبکاری با کیفیت آن ،جلوه زیبا به آن بخشیده است.

دستگیره درب در سه رنگ طلایی،نقره ایی و زیتونی

موجود می باشد. قیمت انواع دستگیره درب در مقایسه با کیفیت و دوام محصول، رقابتی می باشد و هم اکنون امکان فروش اینترنتی دستگیره درب، در کنار سایر تجهیزات ساختمانی و دکوراسیون داخلی در وبسایت بازارسفید ممکن گردیده است.

تفاوت دستگیره اتاقی و سرویسی

دستگیره های سرویس بهداشتی و حمام معمولا باید به راحتی و بدون استفاده از کلید قفل شوند. بنابراین باید از داخل به راحتی قفل شوند. دستگیره های سرویسی معمولا دارای یک تکه اضافه هستند و با نام سوئیچی شناخته می شوند. این نوع دستگیره تفاوت قیمتی خاصی با اتاقی ندارد و معولا اختلاف اندک است.

قیمت دستگیره درب

قیمت دستگیره درب چوبی بدون قفل معمولا از حدود 70 هزار تومان شروع می شود. بدیهی است که این قیمت در زمان نگارش این مطلب می باشد. اما مدل ها بسیار هستند و قیمت ها متفاوت می باشند. مثلا قفل هوشمند در زمان نگارش این مطلب می تواند حدود 8 میلیون باشد. دستگیره های دو تکه می توانند 165 و 200 هزار تومان قیمت داشته باشند. گفتنی است دستگیره های کمد دیواری دارای قیمت کمتری هستند.

دستگیره خالدار

برای انتخاب دستگیره درب چوبی به دو نکته مهم توجه فرمایید. اول اینکه جنس دستگیره شما حتما خوب باشد تا بعد از مدت کوتاهی استفاده درگیر تعویض دستگیره و مشکلات وقت گیر آن نشوید. دیگر موضوع همخوانی دستگیره با درب است. برای مثال وقتی دربی لوکس سفارش داده اید واقعا حیف است که با یک دستگیره ارزان قیمت نمای آن را خراب کنید ( مانند درب ام دی اف روکش بلوط رنگ شده).

دستگیره 12

همچنین

قرار دادن دستگیره بسیاری لاکچری روی درب های ارزان چندان توصیه نمی شود. همیشه سعی کنید درب با کیفیتی انتخاب کنید تا در نهایت از نتیجه کار خود راضی باشید و دستتان برای انتخاب دستگیره نیز باز باشد. ساختمانی و دکوراسیون داخلی در وبسایت بازارسفید ممکن گردیده است.

دستگیره شیشه سکوریت

دستگیره شیشه سکوریت در انواع رنگ و شکل‌های مختلف تولید می‌شود. دستگیره شیشه سکوریت دارای انواع خارجی و ایرانی است. تنوع در دستگیره شیشه سکوریت بسیار زیاد است. بسته به سلیقه خود می‌توان دستگیره‌های مختلف را انتخاب کرد. دستگیره شیشه سکوریت توسط برندهای مختلف تولید می‌شوند. تنوع در رنگ اندازه از ویژگی‌های این دستگیره‌هاست.

همچنین این دستگیره‌ها در ایران نیز ساخته می‌شوند

نوع ایرانی آن نیز کیفیت خوبی دارد. متریال مورد استفاده در دستگیره شیشه سکوریت معمولاً استیل می‌باشد. استیل در بین دستگیره ها، دستگیره شیشه سکوریت طرفدار بسیاری دارد.

از ویژگی‌های دستگیره شیشه سکوریت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای شیشه ها از متریال و یراق الات مناسب استفاده می شود.
داشتن کارایی و عملکرد مناسب
کیفیت دستگیره از نظر جنس مواد تشکیل‌دهنده
مرغوب بودن جنس دستگیره با ضخامت استاندارد برای جلوگیری از شکسته شدن
مقاومت کافی زوارهای جای پیچ دستگیره
بلند بودن اهرم دستگیره شیشه سکوریت برای عملکرد بهتر

درب شیشه‌ای راه‌حلی کارآمد

درب شیشه‌ای راه‌حلی کارآمد و زیبا برای جدا کردن محیط‌های داخلی از خارجی، و یا جدا کردن محیط‌های داخلی از هم می‌باشد. همچنین استفاده از دستگیره درب شیشه‌ای بلند، از گذشته تا به کنون در درب‌ها استفاده‌ شده است.

دستگیره شیشه سکوریت

از جنس استیل که علاوه بر این‌که زیبایی به محیط می بخشد. دارای مقاومت و طول عمر بالایی در استفاده از درب می باشد.
همچنین در دستگیره درب شیشه ای فرودگاهی از یک جفت دستگیره استفاده می‌شود
ابعاد دستگیره درب شیشه‌ای، انتخاب سایز برای دستگیره سلیقه‌ای بوده
دستگیره درب شیشه سکوریت در زیبایی درب شیشه‌ای اهمیت زیادی دارد.
دستگیره‌های مورد استفاده درب‌های شیشه سکوریت از جنس‌های مختلف در بازار موجود است.

دستگیره شیشه

اجرای درب شیشه‌ای توسط دستگیره شیشه به صورت لولایی و ریلی در ابعاد ویژه همراه با دستگیره شیشه از دیگر محصولات مجموعه رامادُر می‌باشد. درب‌های شیشه‌ای با پروفیل ویژه آلومینیوم و یراق‌آلات دستگیره برای شیشه جهت فضاهای اداری و مسکونی مورد استفاده بوده و امکان انتخاب بیش از 30 مدل دستگیره و لولا با امکانات متفاوت امکان‌پذیر می‌باشد.

دستگیره هوپه

در توزیع و فروش یراق آلات شیشه است که دستگیره هوپه از یراق الات کاربردی این یراق آلات است. از سوالات شایع که در ذهن خریدار نقش می ببندد و از لحاظ قیمت خرید تحت تاثیر قرار می گیرند دستگیره هوپه می باشد. جهت درخواست دستگیره هوپه و یا یراق الات دیگر از شیشه می توانید از یراق الات شیشه انواع دستگیره هوپه وجو دارد که دارای استانداردهایی است با هزینه و قیمت معقولانه.

قیمت دستگیره شیشه سکوریت

به علت تنوع در برند و رنگ و شکل دستگیره‌ها، قیمت دستگیره شیشه‌ سکوریت این محصول با قیمت‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود. بدیهی است که کیفیت یراق‌آلات مورد استفاده بسیار مهم می‌باشد. امروزه برندهای مختلفی برای تولید قطعات و تجهیزات ساختمانی وجود دارد. انتخاب قطعات با کیفیت هزینه بیشتری نسبت به مدل‌های چینی و غیر برند دارد. اما طبیعتاً قطعات در طول عمر و کارکرد درب مؤثر است.

قیمت دستگیره شیشه

قیمت دستگیره شیشه سکوریت بستگی به جنس و کیفیت آن دارد. موارد زیر در قیمت تأثیرگذار می‌باشد.
ضخامت شیشه، شیشه‌ها در ضخامت‌های ۴ الی ۱۹ میلی‌متر در قیمت‌های مختلف عرضه می‌شوند .
جاسازی روی شیشه، معمولاً برش‌کاری و سوراخ‌کاری تأثیر زیادی بر روی قیمت شیشه سکوریت دارند.
حمل شیشه، شیشه های سکوریت به دلیل انبارداری سخت، وزن زیاد و شکنندگی دارای هزینه حمل ویژه‌ای می‌باشند .
رنگ شیشه، معمولاً شیشه‌های بی‌رنگ از بقیه شیشه‌ها ارزان‌تر می‌باشد

چگونه مناسب ترین دستگیره درب ساختمان را انتخاب کنیم؟

درب های ساختمان برای حفاظت ساختمان از گرما و سرما و ورود افراد متفرقه و سرقت اموال صاحبان آپارتمان می باشند. دستگیره درب ساختمان از وسایلی است که هم به زیبا سازی درب کمک میکند و هم از لحاظ ایمنی برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است. دستگیره درب ساختمان از لحاظ نحوه عملکرد به گروه های مختلفی تقسیم می شود که هرکدام کارایی و زیبایی مخصوص به خود را دارا هستند. ا

گر قصد انتخاب دستگیره مناسب برای درب های آپارتمان خود دارید

با ما همراه شوید. در ادامه قصد داریم به معرفی انواع دستگیره درب ساختمان و بررسی کارایی هرکدام بپردازیم.

انواع دستگیره درب ساختمان

دستگیره و قفل انواع مختلفی دارند. جالب است بدانید برخی از آنها حتی نیاز به کلید و مشکلات مربوط به آن مانند نیاز به کلید سازی ندارند. دستگیره های درب ساختمان را از لحاظ عملکرد و کارایی به گروه های زیر تقسیم می کنند،

که به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

دستگیره درب ساختمان مدل پلاکی
دستگیره درب ساختمان مدل توپی
دستگیره درب ساختمان مدل روزت
دستگیره درب ثابت
دستگیره درب ساختمان مدل ضربه ای (مناسب برای درب های ضد حریق)
دستگیره درب های دیجیتالی و الکترونیکی
سایر مدل های دستگیره درب ساختمان
دستگیره درب ساختمان مدل پلاکی

این دستگیره ها برای درب های چوبی استفاده شده

و از تنوع زیادی در رنگ و مدل و اندازه برخوردار هستند. معمولا به دستگیره هایی طرح پلاک گفته می شود که ورودی کلید و محل گرفته دستگیره به صورت یکپارچه می باشند. این مدل از دستگیره درب ساختمان برای قفل های کلید خور معمولی و هم برای قفل هایی که سیلندر خور می باشند در بازار وجود دارند.

همچنین

مدل های جدید دستگیره های پلاکی کیفیت بالایی در روکش و آلیاژ دارند که باعث افزایش زیبایی آنها و امنیت منزل شما خواهد شد.

دستگیره درب ساختمان مدل روزت

این مدل دستگیره قابل نصب برای درب های معمولی، درب های ورودی و درب های ضد سرقت می باشد. در مدل روزت دستگیره های سمت بیرون ثابت هستند و دستگیره های داخل در ارتباط با زبانه قفل می باشند. بخش کلید خور دستگیره روزت در دو مدل کلید اتاقی و سیلندر خور طراحی شده است.

در مدل هایی از دستگیره

قسمت قفل و قسمت دستگیره از یکدیگر جدا هستند و باعث زیبایی آن شده اند. این دتگیره ها به مدل روزت معروف می باشند.

دستگیره درب ساختمان مدل توپی

این مدل از دستگیره درب ساختمان، برای سمت بیرون درب های ورودی واحد های آپارتمانی ساخته شده است. معمولا در ساختمان هایی که چندین واحد را شامل می شوند از این مدل دستگیره استفاده میشود. با استفاده از این دستگیره، تنها می شود درب را هل داد و باز کردن درب تنها توسط کلید اتفاق می افتد. دستگیره های توپی در طرح و رنگ و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشند.

برخی از دستگیره های توپی

به وسیله تعدادی پیچ فلزی روی درب فلزی یا چوبی ثابت می شوند. مدل های شیشه ای و سرامیکی این دستگیره ها نیز با یک پیچ از داخل توسط مهره ی مختص خودشان، محکم می شوند.

دستگیره درب ساختمان مدل دیجیتال و الکترونیکی

مدل های مختلفی از قفل های دیجیتال که مزایای زیادی نیز دارند در بازار موجود است. مانند قفل کارتی، قفل اثر انگشتی و… که با وارد کردن اثر انگشت یا کارت صحیح، قفل به صورت خودکار باز می شود. و دیگر نیازی به استفاده از کلید نمی باشد. تبادل اطلاعات در این مدل از قفل ها بین حافظه و میکروکنترلر صورت می گیرد. که میکروکنترلر مرکز فرماندهی می باشد.

دستگیره33

دستگیره درب ساختمان مدل ضربه ای

درب های ضد حریق طبق استاندارد باید از سمت داخل دستگیره های مخصوص خود را داشته باشند و نمی شود برای آنها از دستگیره معمولی استفاده نمود. به دستگیره های مخصوص درب ضد حریق، پانیک یا پانیک بار می گویند. نحوه عملکرد دستگیره پانیک بار به این صورت است که با فشاری که بر روی دستگیره که معمولا طول لنگه درب است وارد می شود، دستگیره عمل میکند.

ضربه ای بودن

این مدل از دستگیره ها به این دلیل می باشد که در زمان های استرس زا و اضطراری و یا در زمان هایی که دستگیره بخاطر حریق داغ شده است، با هر مدل ضربه ای عمل کرده و درب باز شود.

به طور معمول

درب های ضد حریق در سمت بیرون خود دستگیره ای ندارند تا در زمان های حریق ترددی از سمت بیرون یا پله ها، به داخل نباشد. اما اکثر این درب ها امکان نصب سیلندر قفل های مخصوص خودشان یا دستگیره دارند که باز کردن آنها از بیرون و با استفاده از کلید امکان پذیر باشد. همچنین دستگیره های درب های ضد حریق، زبانه چرخشی دارند که برای انواع درب های راست باز شو و چپ باز شو مناسب است.

منبع : فارا صنعت