Kaip parinkti psichologą

Kaip parinkti psichologą, psichologas rekomenduoja

Kaip parinkti psichologą?

Kai jūs jau suprato, kad jums reikia profesionalios psichologinės pagalbos, jūs susiduria su daug sunkiau užduotis - pasirinkti psichologą, kurį galite pasitikėti. Rasti "savo" psichologas Klaipeda gali būti sunku, tačiau būtina gauti rezultatus iš psichologinės konsultacijos. Norėdami pasirinkti psichologą, kuris ne tik "kalbėtis su jumis dėl pinigų", svarbu žinoti, ką pasirinkti psichologas kriterijai.

Nustatykite pagrindinius: psichologo konsultavimo ir jų trukmės išlaidas. Tada pasakykite psichologo apie savo problemą (ty suformuluoti savo prašymą), ir tada paklausti, kiek sesijų (psichologinės konsultacijos) užtruks pasiekti rezultatą. Natūralu, kad per vieną valandą "išgydyti" sunku negali. Bet tikslus atsakymas kaip: "Pay Seven seansai" - laukti nuo psichologo nėra verta. Jūs negalite prognozuoti jų skaičių. Turėtumėte dalyvauti bent vienoje konsultacijoje, kad galėtumėte daryti išvadas. Jei psichologas staiga vadina tikslią skaičių-mes patariame jums galvoti arba nedelsiant pasikonsultuoti su kitu specialistu.

Būtinai išsiaiškinkite, kaip vyks psichologinės konsultacijos ir kas jiems nutiks. Klauskite apie darbo metodus, kad psichologas naudoja. Tiesiog sąrašas jų vardai nebus paaiškinti nieko jums, todėl psichologas turėtų galėti papasakoti apie psichoterapinius metodus ir metodus kalba, kuri yra suprantama jums.

Geras rodiklis psichologas yra psichologas licenciją buvimas atlikti veiklą teikti psichologinę pagalbą. Lietuvoje, ypač Klaipėdoje, psichologas neturi teisės dirbti be licencijos. Licencija išduoda sveikatos apsaugos ministerija, ir tai ne tik formalumas. Kaip taisyklė, sunku gauti licenciją tiems psichologams, kurie neturi pakankamai patirties.

Paklauskite psichologo, ką jis pasakys, jei, pavyzdžiui, jis gauna skambutį iš savo vyro/žmonos ar jūsų motina? Ar ji gerbia jūsų asmeninės informacijos privatumą? Paklauskite, ar psichologas gali susitikti su jumis savaitgaliais ar švenčių dienomis krizės atveju.

Taip pat atminkite: psichologas nepadeda išspręsti problemos ir nėra "išgydyti" - tai padeda jums rasti sprendimą savo problemas, tai padaryti greitai ir efektyviai. Jis padeda įgyti energijos, rasti savo kelią, atgauti pasitikėjimą ir tapti geriau. Todėl, jei jums sako, kad jums bus atsikratyti visų bėdų be jūsų neatidėliotinas pastangas ("tik mokėti pinigus - ir visi") - pabėgti ir ne pažvelgti atgal.

Taip pat sužinokite, ką psichologas daro, kai jis turi savo psichologinius sunkumus. Jei staiga girdite, kad jis neturi jų paleisti, kaip ir ankstesnėje byloje.

Be to:

  1. paklauskite savo psichologo apie galimas priežastis jūsų problemą.
  2. paklauskite psichologo, jei yra kitų būdų, nei psichologinės konsultacijos, siekiant išspręsti šią problemą (gyvenimo būdo kaita, alternatyvi medicina, vaistai, ir tt).
  3. paklauskite, kokia yra tikimybė, kad problema sugrįš ateityje. Psichologas negali žinoti tai tikrai, bet jis gali aptarti su jumis galimus scenarijus ar situacijas, kurios gali sukelti problemos grąžinimą.


Norėdami pagreitinti sprendimą, paklauskite:

Ką šeima ir draugai gali jums padėti greičiau pasiekti norimą rezultatą. Kokie metodai (dieta, masažas, joga, vitaminai, fitnesas, ir tt), galite naudoti be psichologinės konsultacijos, siekiant pagerinti gydymo veiksmingumą. Kokios medžiagos galite skaityti/pamatyti apie savo problemą.

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums pasirinkti gerą psichologą!

Public Document

Number of times Signed
0
Number of Saves
0
Number of Downloads
72
Number of Views
561

This is version 1, from 1 year ago.

Suggest changes by making a copy of this document. Learn more.

Create Branch