همه چیز در مورد دوربین لامپی چرخشی

دوربین لامپی بی سیم چیست ؟ چه کاربردی دارد

از انواع دوربین های مداربسته بی سیم می توان دوربین لامپی را نام برد. به دلیل شباهت آن به لامپ های بزرگ قدیمی تشخیص این دوربین ها با لامپ های معمولی کمی مشکل است. با این وجود برای نصب ساده و آسان دوربین های لامپی بی سیم، طرفداران خوبی دارند. شاید بپرسید وجه تمایز سایر دوربین های بی سیم با دوربین لامپی بی سیم در چیست و چه ویژگی باعث می شود نظر را به خود جلب کند.

دوربین لامپی

در ادامه با دوربین مداربسته
... show more

دوربین لامپی بی سیم چیست ؟ چه کاربردی دارد

از انواع دوربین های مداربسته بی سیم می توان دوربین لامپی را نام برد. به دلیل شباهت آن به لامپ های بزرگ قدیمی تشخیص این دوربین ها با لامپ های معمولی کمی مشکل است. با این وجود برای نصب ساده و آسان دوربین های لامپی بی سیم، طرفداران خوبی دارند. شاید بپرسید وجه تمایز سایر دوربین های بی سیم با دوربین لامپی بی سیم در چیست و چه ویژگی باعث می شود نظر را به خود جلب کند.

دوربین لامپی

در ادامه با دوربین مداربسته لامپی بی سیم بیشتر آشنا می شویم:

تعریف کلی از دوربین مداربسته لامپی

مزیت استفاده از دوربین لامپی بی سیم چیست

معایب دوربین لامپی بی سیم چیست

ویژگی های دوربین مداربسته لامپی چیست

قیمت دوربین مداربسته لامپی

نصب دوربین مداربسته لامپی

هدف از طراحی دوربین مداربسته لامپی چیست

1. تعریف کلی از دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی، دوربین با یک پوشش لامپی است. به دلیل همین تشابه ظاهری و عدم تشخیص راحت، این نوع دوربین را دوربین جاسوسی نیز عنوان کرده اند. امکانات این نوع از دوربین مداربسته بسیار زیاد است و نصب و راه اندازی بسیار ساده ای دارد. از طرفی در زمره دوربین های مدرن و پیشرفته روز قرار می گیرد. شرکت های بسیاری از قیمت دوربین مداربسته لامپی را تولید می کنند، البته اکثر آن ها چینی هستند.

با نام های این دوربین آشنا شوید: دوربین لامپی مخفی، لامپ دوربین دار، دوربین فیش آی (به علت شکل لنز این دوربین ها و محدوده دید 360 درجه)، دوربین جاسوسی و به دوربین 360 درجه نیز شناخته می شود. زاویه دید دوربین مداربسته لامپی واید است چرا که دید 360 درجه را فراهم می کند. در صورت نصب در ارتفاع مناسب می تواند یک سالن بزرگ را به طور کامل پوشش دهد.

دوربین لامپی بی سیم چیست چه کاربردی دارد

2. مزیت استفاده از دوربین لامپی بی سیم چیست

لامپی بی سیم نیاز به سیم کشی برق ندارد و فقط کافی است در سر پیچ لامپ پیچانده شود ( منظور از بی سیم در دوربین مداربسته: انتقال تصاویر به صورت بیسیم است و برق همه دوربین های بیسیم باید به نحوی یا بوسیله سیم، آداپتور و یا. باطری تامین شود.)

نصب ساده و بسیار آسان دوربین لامپی وایرلس

امکان تصاویر مشاهده یک دوربین توسط چند نفر دیگر

دارای اپلیکیشن های اندروید و ios

قیمت مناسب

ضبط صدا و تصویر

عدم نیاز به دستگاه ضبطر

3. معایب دوربین لامپی بی سیم چیست

لامپ دوربین دار یا قیمت دوربین لامپی چرخشی در کنار ویژگی ها و مزیت هایی که دارد، معایبی نیز دارد. گاهی همان ویژگی ممکن است از معایب دوربین نیز مشخص شود. به طور مثال عدم نیاز به دستگاه DVR و NVR باعث می شود تا این دوربین بی سیبم به حافظه محدودتری دسترسی داشته باشد. سایر معایب دوربین لامپی مانند:

لینک های پیشنهادی:

نصب دوربین مخفی کوچک در منزل

شنود مخفی

دستگاه شنود

شنود یاب

دستگاه k18

دوربین آهنربایی sqt

دوربین sqt

عدم مقاومت در برابرآب

عدم کاربرد در فضای باز

عدم نگهداری آرشیو تصاویر به مدت طولانی

باشند.

4. ویژگی های دوربین مداربسته لامپی چیست

دوربین های لامپی علاوه بر استفاده از عنوان دوربین، می تواند به عنوان یک لامپ پر نور نیز به کار روند. به دلیل نصب آسان و عدم نیاز به بسترسازی خاص در این دوربین ها، دوربین های لامپی را می توان در مکان های بسیاری مانند منازل مسکونی، اماکن تجاری، پارکینگ ها، رستوران ها و ... استفاده نمود. تصویر ارائه شده توسط دوربین مداربسته لامپی، پانورامای ۳۶۰ درجه است و زاویه دید بسیار وسیعی در اختیار کاربر قرار می دهد. در زیر ویژگی های دیگر دوربین مداربسته لامپی به اختصار بیان شده است:

عدم کابل کشی برق و تصویر در دوربین لامپی بی سیم

عدم نیاز به دستگاه ضبط DVR یا NVR

اتصال دوربین لامپی وایرلس به انواع مودم ها

امکان تصویربرداری در شب – دوربین مخفی لامپی قابلیت دیدن در شب دارد

قابلیت تشخیص حرکت

مشاهده تصاویر دوربین لامپی چرخشی بر روی تلفن همراه و از طریق اینترنت

لنز دوربین لامپی چشم ماهی فضای وسیعی را پوشش می دهد. (اصطلاحا واید است)

استفاده از کارت حافظه برای ضبط تصاویر دوربین

امکان ضبط صدای محیط و پخش صدا (دارای اسپیکر و میکروفن داخلی جهت ارتباط صوتی-قابلیت صدای دو طرف در دوربین لامپی وجود دارد)

5. قیمت دوربین مداربسته لامپی

دوربین لامپی بی سیم چیست چه کاربردی دارد

قیمت دوربین مداربسته لامپی با توجه به کاربرد و ویژگی هایی که این دوربین دارد، به نظر بسیار بالا باشد. تصور انتظار، این نوع دوربین ها خیلی هم گران قیمت و خرید دستگاه k18 آن ها نیاز به بالا بردن ندارد. در حال حاضر دوربین مداربسته لامپی با رنج قیمت 500 تا 850 هزار تومان در بازار عرضه می شود که در مقایسه با دوربین ها و امکانات آن، قیمت بالاتر نیست. در ارتباط با تامین اینترنت از طریق مودم یا سیم کارت نیز باید گفت برخی از مدل های دوربین لامپی سیم کارت خور. در ساختار این مدل از دوربین های محلی برای سیم کارت وجود دارد که ممکن است کمی روی قیمت آنها اضافه شود.دته کوچک

دوربین sqt

6. نصب دوربین مداربسته لامپی

تجهیزات لازم برای نصب این نوع دوربین، خود خرید دوربین مداربسته لامپی است و نیاز به هیچ کابل و تجهیزات دیگری ندارد. بنابراین هزینه راه اندازی آن بسیار پایین است. علاوه بر این با توجه به نصب آسان، مدت زمان راه اندازی آن نیز بسیار کوتاه است. گزینه مناسبی برای نصب دوربین مداربسته عجله دارند، هستند. تصاویر زنده و یا تصاویر ضبط شده از طریق گوشی هوشمند قابل مشاهده است.

7.نصب دوربین لامپی

مراحل نصب و راه اندازی دوربین مداربسته لامپی: ابتدا کارت حافظه را در دوربین قرار دهید. دوربین را در سر پیچ لامپ (جایی که برای نصب درنظر گرفته شده بود) قرار داده و محکم کنید. با اتصال برق، بخشی از کار نصب دوربین انجام شده است شنود یاب k18 در مرحله بعدی اتصال دوربین با وای فای به مودم است، البته در مورد نیاز باید تهیه شود. با توجه به سیستم عامل تلفن همراه که قرار است تصاویر از طریق آن رصد شود، نرم افزار دوربین لامپی را نصب کنید.

با نصب نرم افزارهای مربوط به دوربین مداربسته لامپی مناسب با سیستم عامل موبایل ( اندروید یا IOS) می توان تصاویر دوربین را روی خود، به راحتی در هر مکانی چک کرد. برای دیدن تصاویر، k18 تلفن همراه باید به اینترنت متصل باشد. دوربین های لامپی با سه نوع نرم افزار در بازار موجود هستند.

نرم افزار ICSEE

نرم افزار V380(V380S)

نرم افزار VR CAM

دوربین های لامپی با نرم افزار V380 از رابط کاربری راحت تر و بهتری دارند.

7. هدف از طراحی دوربین مداربسته لامپی چیست

هدف اصلی طراحی دوربین های مداربسته لامپی، نصب و راه اندازی سریع و آسان آن است. بر خلاف تصور عموم، کاربرد اصلی آن به صورت مخفی و جاسوسی نیست. موا برای دوربین به صورت مخفی از دوربین های مداربسته مینیاتوری استفاده می شود که دارای امکانات بسیار کوچکی هستند. دستگاه k18 امکان اتصال دوربین لامپی، به مودم وایرلس وجود دارد و برخی از انواع این دوربین ها، امکان نصب سیم کارت نیز دارند.

دوربین مخفی طرح سرپیچ لامپ وای فای دار

دوربین مداربسته طرح سرپیچ لامپ نوع دیگری از دوربین هایی است که کاربرد بیشتری به صورت مخفی دارد. در کنار پایه آن دوربین قرار دارد. کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها بین 8 مگاپیکسل تا 12 مگا پیکسل است. از کارت حافظه کارت حافظه های لامپی پشتیبانی می کند. شنود یاب همچنین در این مدل دوربین ها سنسور تشخیص وجود دارد. برای عدم توقف ضبط در دوربین مخفی طرح سرپیچ لامپ قابلیت Overwrite وجود دارد (پس از پر شدن حافظه، فیلم روی فیلم های قدیمی ضبط می شود).

Public Document

Number of times Signed
0
Number of Saves
0
Number of Downloads
4
Number of Views
69

This is version 1, from 1 month ago.

Suggest changes by making a copy of this document. Learn more.

Create Branch