موتور بالابر ساختمانی

بالابر به دستگاهی می گویند که به جهت حمل نفر یا بار ، یا برای کار در ارتفاع جهت انتقال بار و نفرات استفاده می شود. بالابرها از مکانیزم های مختلفی برای بالابردن استفاده می کنند و با لیفتراک و جرثقیل تفاوت دارند. از بالابر ساختمانی برای جابجا کردن مصالح در راستای عمود در جهت های بالا و پایین استفاده می شود. نام دیگر بالابر ساختمانی ، بالابر مصالح یا کارگاهی می باشد.

بالابر به دستگاهی می گویند که به جهت حمل نفر یا بار ، یا برای کار در ارتفاع جهت انتقال بار و نفرات استفاده می شود. بالابرها از مکانیزم های مختلفی برای بالابردن استفاده می کنند و با لیفتراک و جرثقیل تفاوت دارند. از بالابر ساختمانی برای جابجا کردن مصالح در راستای عمود در جهت های بالا و پایین استفاده می شود. نام دیگر بالابر ساختمانی ، بالابر مصالح یا کارگاهی می باشد.

به طور کلی عوامل متعددی از جمله قدرت، ظرفیت، قیمت تمام شده، محیط کاری، ایمنی، نوع کاربرد و نوع مکانیزم بالابر را نشان می دهد. از بالابر های ساختمانی و یا همان بالابر مصالح ساختمانی، همانطور که از نامش مشخص می باشد.

برای جابجایی مصالح ساختمانی در راستای عمودی در جهت های بالا و پایین استفاده می گردد. باکت حمل مصالح در این بالابر ها به سیمی متصل شده وبا شروع کار الکتروموتور عمل جا به جایی بین طبقات صورت می گیرد. بالابر ساختمانی،با نام هایی مانند بالابر مصالح یا بالابر کارگاهی نیز معرفی شده است .

وجود و کاربردهای بالابر ساختمانی در دنیای ماشین امروز نقش پر رنگی دارد. به گونه ای که اگر جزء تجهیزات یک ساخت و ساز نباشد، کاری به درستی و راحتی پیش نخواهد رفت، چرا که برای ارتفاعات بسیار بالا در سطح های مختلف از زمین نیاز به ماشینی پیشرفته با تکنولوژی روز دنیا می باشد. به طور کل کاربردهای بالابر ساختمانی به شرح زیر می باشد:

انتقال مصالح ساختمانی در مقیاس های مختلف

 • · حمل بار کامیون و نیز تخلیه آن
 • · بارگیری در کارگاه ها و کارخانه های گوناگون،انبارهای بزرگ، معدن، بنادر و …
 • · جهت بارگیری در ماشین آلات ساختمانی مانند کامیون
 • · در زمان ساخت و ساز برای جابجایی مصالح بین طبقات
 • · در بخش صنعت برای انتقال بار در کارخانجات و انبارها
 • · برای انتقال آب از داخل چاه

نقش بالابر که اکثرا در موارد ساخت و ساز کاربرد دارند، بار را به ارتفاعات بالا هدایت می کنند. بالابر به یک ماشین هیدرولیکی که هم سطح سازی و همچنین انتقال هر چیز به ارتفاعی خاص را انجام می دهد اطلاق می گردد.

یک بالابر یا بهتر بگوییم بالابرهای ساختمانی تفاوت زیادی با جرثقیل و دیگر ماشین آلات حمل بار در ارتفاع دارد، از اصول، مکانیزم و نیروی خاصی جهت بالابری استفاده می کند.

قیمت فروش بالابر ساختمانی

در ادامه در مورد قیمت فروش بالابر ساختمانی بحث نموده و راهنمای خرید بالابر ساختمانی مناسبی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بالابر ساختمانی یا بالابر مصالح (مصالح بر) به عنوان یکی از تجهیزات اصلی و مورد استفاده در ساخت ساختمان ها شناخته شده، که جهت حمل مصالح و تجهیزات در ساختمان های در حال ساخت یا بازسازی شده به کار گرفته می شوند.

در هر یک از بالابرها عواملی مانند قدرت، ظرفیت، قیمت تمام شده، محیط کاری و... نوع مکانیزم را تعیین می کند. از پرکاربردترین بالابرها در ساختمان، بالابرهای ساختمانی هستند که از آن برای بالا و پایین بردن مصالح جهت ساخت و ساز استفاده می گردد.

بالابر ساختمانی تک فاز و بالابرساختمانی سه فاز از انواع مختلف بالابر ساختمانی می باشند. بالابرهای ساختمانی سه فاز از قدرت بیشتری برخوردار می باشند و از پس ظرفیت های بالاتر نیز بر می آیند. همچنین موتورهای سه فاز دارای توان برابر هستند و میزان برق کمتری را مصرف می کنند. قیمت بالابر ساختمانی چقدر است؟

همان طور که در مقاله بالابر ساختمانی اشاره نمودیم، انواع بالابر ساختمانی شامل بالابر 350، 500، 750 و 1000 کیلویی به صورت تکفاز و سه فاز می باشد و از اجزایی همچون الکتروموتور، گیربکس، پایه و ریل، وینچ (قرقره)، سیم بکسل و جعبه بالابر تشکیل گردیده اند. در ادامه در مورد قیمت فروش بالابر ساختمانی بحث نموده و راهنمای خرید بالابر ساختمانی مناسبی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

با استفاده از قیمت بالابر ساختمانی پروژه های خود را می توانید زودتر و با امنیت بیشتر اجرایی کنید. بدون استفاده از بالابر ساختمانی کار ساخت و ساز بسیار طولانی تر شده و هزینه نهایی بالا خواهد رفت.برای گرفتن بهترین بالابر ساختمانی و خرید بالابر ساختمانی با ما در نیکاکورپ در تماس باشید.

موتور بالابر ساختمانی تنها بخش بالابر است؟

همان‌طور که در جریان هستید یک بالابر از اجزاء مختلفی در کنار هم تشکیل شده است. ازجمله

 • · موتور بالابر ساختمانی
 • · گیربکس بالابر ساختمانی
 • · قرقره بالابر ساختمانی (وینچ)
 • · سیم بکسل بالابر ساختمانی
 • · جعبه بالابر ساختمانی
 • · پایه‌های بالابر ساختمانی
 • · باکت بالابر ساختمانی
 • · ریل بالابر ساختمانی
 • · کلید بالابر ساختمانی

هرکدام از این اجزاء کار بخصوصی را انجام می‌دهند؛ اما الکتروموتور بالابر یا همان موتور بالابر ساختمانی، ازآنجا که تلاش تمام قطعات را به ثمر می‌رساند و برقرار کننده‌ی نیروی دورانی بالابر است، مهم‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین جزء یک بالابر به‌حساب می‌آید.به‌بیانی ‌دیگر می‌توان موتور بالابر ساختمانی را قلب تپنده‌ی یک بالابر دانست که با ازکارافتادن آن، کل سیستم از کار خواهد افتاد. پس انتخاب موتور بالابر ساختمانی مناسب امری ضروری و لازم خواهد بود.

موتور بالابر ساختمانی چگونه است؟

موتور بالابر ساختمانی شامل 2 قسمت اصلی هستند که عبارت از استاتور و روتور بخش متحرک و گردان را روتور و بخش ثابت را که معمولاً شامل کلاف‌های سیم‌پیچی می‌باشد استاتور می‌نامنداین نوع موتور بالابر ساختمانی حاوی دو عدد خازن می‌باشد و از ویژگی‌های بارز آن گشتاور بالای آن است هم در راه‌اندازی و هم در کار. خازن‌ها به‌صورت موازي و در ابتداي راه‌اندازی با يكي از سیم ‌پیچ‌ها به‌صورت سري به كار گرفته می‌شوند.

همچنین این دو خازن از یک نوع نیستند. بلکه یکی روغنی و دیگری خشک است. بعلاوه ظرفیت خازن خشک (الکترولیتی) چند برابر خازن دیگر است.به‌این‌ترتیب جهت راه‌اندازی خازن خشک در هنگامی که دور اسمی موتور به 75 درصد رسید، توسط رله مغناطیسی درون موتور از مدار خارج و سیم پیچ دائم با دیگر خازن در مدار موتور باقی می‌ماند. همچنین سیم‌پیچ‌های اصلی و کمکی مشابه هم هستند.