اصول طراحی سایت فروشگاهی

اصول طراحی سایت فروشگاهی

اصول طراحی سایت فروشگاهی

اصول طراحی سایت فروشگاهی : هر طراحی سایتی اصول و قواعد خاص خود را دارد که در این مقاله به چند مورد از آنها در زمینه سایت فروشگاهی اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین اصول طراحی فروشگاه اینترنتی

همان طور که گفته شد، طراحی فروشگاه اینترنتی، اصول و قواعد خاصی دارد. در این قسمت به مهم ترین اصول در طراحی سایت فروشگاهی، اشاره کرده و در مورد هریک از آنها توضیحات مختصری ارائه می کنیم.

سرعت لود و بارگذاری بالا

هنگامی که مشتریان و مخاطبان شما، نام وب سایت شما را در گوگل جستجو کرده و روی آن کلیک می کنند، انتظار دارند تا وب سایت، با سرعت مناسب بارگذاری شده و محتوای آن نمایش داده شود. در صورتی که بارگذاری وب سایت شما، بیش از چند ثانیه طول بکشد، کاربر، به سرعت آن را ترک خواهند کرد.

طراحی گرافیکی کاربرپسند

ظاهر وب سایت، اولین چیزی است که مخاطب با آن رو به رو می شود. موارد زیر بسیار اهمیت دارند:

  • آیا متن و نوشته ها، با فونت و اندازه مناسبی درج شده اند؟ آیا به اندازه کافی خوانایی دارند؟
  • آیا به اندازه کافی (و نه افراطی) از عناصر گرافیکی، مانند آیکون ها، تصاویر، لوگوها، گردینت ها و ویدئو ها در طراحی فروشگاه استفاده شده است؟
  • آیا ترکیب بندی و قالب فروشگاه اینترنتی شما، چشم نواز و زیباست؟
  • آیا مهم ترین اطلاعات مورد نیاز مشتریان، در جایگاه های مناسب قرار داده شده اند ؟ و به اندازه کافی جلب توجه می کنند؟

رعایت این اصول طراحی سایت فروشگاهی باعث می شود فروشگاه اینترنتی، ظاهری حرفه ای و تأثیرگذار داشته باشد. در صورتی که طراحی گرافیکی فروشگاه اینترنتی، به طور مناسب انجام نشده باشد، مدت زمان ماندگاری کاربر در صفحات (یکی از فاکتورهای سئو)، بسیار کاهش پیدا کرده و حتی وب سایت شما را ترک خواهد کرد.

طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی

نحوه ی برخورد با مشتریان به خصوص در اولین مراجعه، تاثیر بسیار زیادی در جذب آنها خواهد داشت. این امر در فروشگاه آنلاین هم صدق می کند. طراحی وب سایت باید بر اساس عناصر بصری مناسب، اصول روان شناسی خرید، استراتژی فروش مناسب انجام شود.

روش های ساخت سایت فروشگاهی

چه در حال حاضر صاحب یک فروشگاه فیزیکی در شهر هستید و به دنبال گسترش آن به صورت آنلاین هستید، یا اولین گام های خود را با اولین فروشگاه خود بر می دارید، گزینه های زیادی برای ساخت آن در اختیار دارید.

اگر هیچ گونه آشنایی با فناوری و اصول طراحی سایت فروشگاهی ندارید، توصیه می کنیم روالتان را به یک شرکت طراحی سایت شروع کنید. اما اگر با دنیای فناوری آشنایی دارید، می توانید از سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس و قالب های آماده فروشگاهی آن استفاده کنید و یا از سایت فروشگاه ساز های آنلاین استفاده کنید.

طراحی سایت فروشگاهی تخصصی

ساخت وب سایت فروشگاهی با بها مناسب بدست شرکت اینتن این امکان را برای شما فراهم می آورد که خیلی زود وارد دنیای وسیع اینترنت شوید و به راحتی کسب و کار خویش را آغاز نمایید. در ضمن این امکان برایتان فراهم می شود که به سرعت نرخ بازدید سایت خویش را بالا ببرید و این شمار بازدید کننده را به کاربر همیشگی و مشتری تبدیل کنید.

اغلب کسان خدمات را (برای دسترسی آسان و راحت )در اینترنت جستجو می کنند بیشتر این کسان به تعقیب رفع نیاز هایشان به اینترنت پناه می برند و این بستر مناسب ترین بستر برای آگاهی رسانی و آگاه سازی مردم با سرویس یا محصولات و خدمات شما است. در طراحی وب سایت فروشگاهی بدست تیم دولوپرس پرو همواره راهکارهایی برای گسترش ی وب و افزایش بازدید از سایت لحاظ می شود.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

برخی از افراد و صاحبین کسب و کار تصور می‌کنند که قیمت طراحی سایت فروشگاهی بسیار زیاد است و همین مسأله سبب می‌شود که به سراغ آن نروند. در صورتی که اگر بخواهیم مزایای یک فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم به خوبی متوجه می‌شویم که داشتن اصول طراحی سایت فروشگاهی بهتر از نداشتن آن است.

متأسفانه برخی از شرکت‌های طراحی سایت که علاوه بر سایت‌های شرکتی اقدام به طراحی سایت فروشگاهی نیز می‌کنند مبالغ بسیار هنگفتی را از مشتری دریافت می‌کنند و نه تنها از تکنولوژی جدید استفاده نمی‌کنند بلکه با پیاده‌سازی یک تکنولوژی قدیمی، ظاهری زیبا برای آن ایجاد می‌کنند.

افراد غیر متخصص نیز نمی‌توانند تفاوت این دو را از یکدیگر تشخیص دهند. قیمت طراحی سایت‌ فروشگاهی بر اساس خدمات و امکانات آن تعیین می‌شود. قطعاً یک فروشگاه حرفه‌ای که مزایای خاصی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد از قیمت بالاتری نسبت به یک فروشگاه معمولی که فقط گزینه “خرید” دارد برخوردار خواهد بود. شما به عنوان یک مشتری باید بدانید که ظاهر زیبای یک وب سایت دلیلی بر گران بودن آن نیست بلکه قابلیت‌های آن است که قیمت را بالا می‌برد.

سخن آخر

بنابراین اگر میخواهید یک سایت با کیفیت و حرفه ای فروشگاهی داشته باشید ، باید حتما از اصول طراحی سایت فروشگاهی باخبر باشید. برای سفارش طراحی سایت مورد نظر خود با دولوپرس پرو تماس بگیرید.

منبع : طراحی سایت در دولوپرس پرو